Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відбулись урочистості з нагоди 100-річча герба УНР (ФОТО)

У Полтаві відбулись урочистості з нагоди 100-річча герба УНР (ФОТО)

25 лютого в Україні будуть відзначати 100 років, відколи Тризуб став державним гербом УНР. З цього приводу, у Полтавському краєзнавчому музеї ім. Василя Кричевського, відбувся захід «Головний символ держави».

На заході були присутні: заступник голови Полтавської ОДА Микола Білокінь, заступник директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Юрій Варченко, голова громадської ради при ОДА Володимир Голуб, науковці, студенти, пересічні полтавці.

 

До уваги присутніх була представлена виставка присвячена становленню УНР і зокрема затвердженню Тризуба, як герба молодої республіки. Серед експонатів були і унікальні речі: княжий срібляник і глечик з зображенням тризуба.

 

 

 

– Перші артефакти з зображенням Тризуба датуються 1-м століттям до н.е. Загалом відомо близько 300 різноманітних зображень герба, та 40 версій його походження. Цікаво, що з науковцями остаточно значення Тризуба не визначено і сьогодні. Можна виділити кілька теорій, що є найбільш обґрунтованими – це трактування Тризуба як стилізованого зображення або сокола «Рарога», або якоря-хреста, або ж це «зброя богів» – птиця-блискавка у синьому небі. Як символ влади Тризуб був гербом князів Рюриковичів. Пізніше тризуб зникає як символ і з’являється та активно використовується під час Української революції 1918-1921 років. Тризуб як герб УНР було затверджено за малюнком Василя Кричевського. У такому вигляді він дійшов до нашого часу, та став Малим гербом України, – розповіла присутнім старший науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею Наталія Кузменко.

На сьогодні Україна не має затвердженого Великого герба у колі науковців точаться суперечки яким він повинен бути.

– Малий герб – закріпився, він пізнаний, зараз представляє державу на міжнародному рівні, а тому існує думка, що наш Малий герб і повинен стати гербом України. Любов до Батьківщини, гордість за Україну проявляється саме через повагу до державних символів, одним з яких є і герб України, – зазначила історик, професор Людмила Бабенко.

Присутні на заході могли не лише послухати цікаві екскурси в історію походження тризуба, а і насолодитися виступами полтавських артистів.

Система Orphus