Ви тут:
Культура Медицина Полтавщина Суспільство 

У Полтаві стоматологи змагаються бути кращими на конкурсі з профмайстерності

У Полтаві стоматологи змагаються бути кращими на конкурсі з профмайстерності

В УМСА сьогодні розпочався Всеукраїнський професійний конкурс лікарів-стоматологів “Шлях у світ майстерності”. Його проводять уже одиннадцятий раз. Приурочений він до Міжнародного дня стоматолога.

9 лютого щорічно відзначають Міжнародний день стоматолога. Тож, з 1997 року на базі кафедри післядипломної освіти підготовки лікарів-стоматологів УМСА м. Полтава, обирають кращих спеціалістів зубної справи.

Будь-яка людина часто стикається з таким поняттям, як зубний біль і звертається за допомогою до професіоналів у цій сфері – стоматологів. Ця діяльність має великий попит на ринку праці. Тому відкривають багато приватних стоматологічних клінік, де готові допомогти в лікуванні зубів.

“Професія зубного лікаря полягає у виконанні наступних обов’язків: огляд ротової порожнини пацієнта, безпосереднє лікування, видалення зубів, надання профілактичних і гігієнічних послуг.

Значимість справи дуже велика, тому прийнято вшановувати цю подію щороку. Урочисті заходи носять всесвітній характер, тому свято називають Міжнародним днем стоматолога. У багатьох країнах світу вітають зубних лікарів і людей, які тісно пов’язані з цим видом діяльності”, – пояснила нюанси свята професор кафедри післядипломної освіти підготовки лікарів-стоматологів УМСА м. Полтава Таїса Скрипнікова.

Витоки зародження професії – стоматолога відносять до далекого минулого. Найпершими згадками про зуби і пов’язаних з ними захворюваннями, були в працях Гіппократа. Його рішенням, усунення зубного болю стало гартоване залізо. Так як не було практики лікування і правильних методів, у ті часи, багато людей страждали від зубного болю. Історики свідчать про те, що від звичайного флюсу гинула велика кількість людей. По мірі зростання проблеми, з’явилися знання, які стали накопичувати і швидко розвиватися. Так йшло зародження нової галузі в медицині.

Кандидат медичних наук, професор УМСА Василь Шевченко, розповів про те, що обрати переможця – справа нелегка. Тут головне не швидкість, а якість. Студентам відводять необмежену кількістьч асу, а потім оцінюють їхні роботи за спеціальними критеріями: форма, колір, прозорість, якість зубів.

“Вперше нашою кафедрою впровадили використання вітчизняних інструментів та техніки. Кількість команд лікарів на змаганнях у різні роки була від 5 до 10. Саме Таїса Скрипнікова одна із тих, хто стояв у витоків конкурсу. Зазначу, що в ньому можуть брати участь лише лікарі-інтерни”.

Як відзначають свято?

1. По всьому світу стоматологи різних країн вітають один одного з професійним святом. Для цього використовують смс повідомлення, листівки, а також відео звернення.
2. У великих стоматологічних клініках, саме в цей день, підбивають річні підсумки діяльності, оголошують переможців конкурсів та змагань, організовують різноманітні виставки.
3. У деяких країнах і містах, на честь Дня стоматолога, проводять абсолютно безкоштовні профілактичні заходи, а також організовують навчальні заняття для простих громадян, на яких детально розповідають, як доглядати за порожниною рота і утримувати їх в чистоті. Кращі фахівці в цій галузі медицини, знайомлять відвідувачів з інноваційними розробками та новими методами відбілювання, а також протезування зубів.
4. У нашій країні стало традицією в цей день влаштовувати корпоративні заходи. Щоб відзначення професійного свята було незабутнім, влаштовують різноманітні тематичні вечірки або ставлять цілі постановки, що носять гумористичний характер.


5. Символічно до подарунків для зубного лікаря, можна віднести різні кумедні статуетки з зображенням лікаря і пацієнта, а також незвичайну форму одягу, захисні окуляри для роботи, іменну ручкуй інші приємні дрібнички.
6. Для всього колективу можна від імені керівництва замовити тематичний торт у вигляді зуба. Оригінально і незвично.
7. Модною тенденцією залишається привітання, яке організовує фахівець – аніматор=. Як правило, у таких компаніях є костюм, зроблений у формі зуба. У цей день, за спеціальним замовленням, “великий і живий зуб” розвозить подарунки та квіти кращим стоматологам в місті.
9. У багатьох клініках також у День стоматолога нагороджують кращих фахівців галузі. Їм вручають медалі, грамоти, вітальні листи та грошові заохочення.

Система Orphus