Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві презентували “Школу місцевого самоврядування”

У Полтаві презентували “Школу місцевого самоврядування”

Сьогодні голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький презентував проект “Школи місцевого самоврядування”.

Проект “Школа місцевого самоврядування” передбачає запровадження у шкільній програмі навчальних закладів Полтавської області уроків “Основи місцевого самоврядування” для учнів старших класів, проведення на постійній основі курсу теоретичних та практичних занять, тренінгів для депутатів та працівників ОМС, активної молоді та громадськості.

“Поспілкувавшись з вчителями та викладачами, ми зрозуміли, що хлопці та дівчата, школярі й студенти не розуміють різниці між обласною радою та облдержадміністрацією, між виконавчою та представницькою владою. Таким чином, у нас й виникла ідея створення проекту “Школа місцевого самоврядування”, – наголосив голова Полтавської обласної ради, голова Асоціації органів місцевого самоврядування Олександр Біленький.

Місцеве самоврядування – це продукт тривалого розвитку цивілізації. Взаємодія з молоддю – це один з напрямків роботи цієї Школи.

“Серед учнів шкіл, по статистиці, будуть депутати, тих чи інших місцевий ради. Своїм проектом, ми хочемо допомогти їм підготуватись організаційно та ментально, щоб вони були вже готові до практики”, – зазначив Олександр Біленький.

Головна мета проекту – це створення підґрунтя для формування регіональної еліти, яка розуміється на потребах територіальних громад та здатна працювати і використовувати інноваційні інструменти для розвитку територій та поліпшення якості життя людей.

“Окрім молоді, ми будемо навчати депутатів місцевих рад, ОТГ, а потім, на місцях, вони будуть читати лекції у учням та студентам”, – розповів виконавчий директор Полтавської обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Володимир Микійчук.

Після навчання у “Школі місцевого самоврядування”, на Полтавщині з’являться досвідчені та ефективні регіональні лідери, які будуть добре орієнтуватися у проблематиці місцевого самоврядування, процесах бюджетоутворення, розробці послуг та братимуть активну участь в розвитку територіальних громад.

Самоврядування — це невід’ємна складова нашого життя, починаючи зі школи. Тому представники учнівського самоврядування нашої школи, теж візьмуть участь у навчанні, адже згодом, саме підростаюче покоління буде розбудовувати нашу країну”, – розповіла директор Кобеляцького навчально-реабілітаційного центру Полтавської обласної ради Валентина Шпорт.

Система Orphus