Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентували фільм “Зберегти не можна зруйнувати”

У Полтаві презентували фільм “Зберегти не можна зруйнувати”

Сьогодні у Полтаві відбулась презентація-дискусія документального фільму режисера Павла Сіроменка “Зберегти не можна зруйнувати” створеного студією “GoBack Media” за підтримки БФ «Харків з тобою». Презентація фільму в обласному центрі відбулась завдяки активістам ГО SavePoltava. Стрічна присвячена прекрасним архітектурним пам’яткам України, що завдяки людській байдужості, безкультур’ю, матеріальній вигоді, недосконалому законодавству набули жалюгідного стану. Згадується у фільмі і Полтава.

2018 рік оголошено Роком культурної спадщини в Європі та в Україні. Активісти проекту “Ctrl+S. Закон на захисті культурної спадщини України” об’єднались у спільному Всеукраїнському проекті зі збереження архітектурних пам’яток. Руйнування будівель-об’єктів культурної спадщини в різних містах України – результат, у першу чергу, недосконалості законодавства, впевнені активісти.

Однак ця проблема може бути вирішена – учасники проекту проводять юридичний аналіз у сфері збереження архітектури, збирають думки експертів та готують пропозиції щодо внесення змін до законодавства. Для більшої наочності проблеми національного масштабу українцям розповідає документальний фільм “Зберегти не можна зруйнувати”. Його знімали у 10 містах на 150 локаціях за участю 50 експертів.

Стрічка показує жалюгідний стан колись прекрасних архітектурних пам’яток Києва, Харкова, Одеси, Львова, Полтави та інших міст.

“Відповідно до законодавства, власник пам’ятки архітектури зобов’язаний утримувати її у належному стані, ремонтувати, оберігати від руйнувань. Але на практиці це не працює, – каже директор БО «Благодійний фонд «Харків з тобою» Олена Рофе-Бекетова. – Те, що відбувається – порушення закону. Крім того, немає механізмів реагування на порушення, немає впорядкованості ще наявнийх пам’яток культури. Частина з них знаходиться в обласному підпорядкуванні, частина – у міському, а частина – у приватній власності. У результаті, відповідальність розмита, а будівлі продовжують руйнуватися”.

Переглянувши фільм глядачі більше зрозуміли проблему збереження пам’яток архітектури, а головне шляхи її вирішення. Завдяки небайдужості громадськості, можливо будуть вирішені проблеми незадовільного стану Петровського кадетського корпусу, Будинку дворянських зібрань та інших архітектурних пам’яток Полтави.

Прем’єра фільму для широкого загалу відбудеться найближчим часом.

Нагадаємо, що сьогодні у Полтаві провели семінар щодо збереження культурної спадщини області

 

Система Orphus