Ви тут:
здоров’я Медицина Полтавщина Суспільство 

У Полтаві працює Центр психосоціальної реабілітації

У Полтаві працює Центр психосоціальної реабілітації

Третій рік у Полтаві працює Центр психосоціальної реабілітації, до якого можуть звертатися не лише учасники АТО, а й мешканці області. Центр створили завдяки співпраці Литви та Полтавщини, так як Литва має багаторічний досвід роботи за подібною системою.

Сьогодні на брифінгу у ДОЗ фахівці розповіли про роботу та плани на майбутнє Центру психосоціальної реабілітації.

“Ми прикладаємо чимало зусиль для розвитку, саме реабілітації. Хоча працювати необхідно не лише з учасниками АТО, а й з їхніми сім’ями”, – наголосив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА.

У Центрі створили мультисциплінарну бригаду (психолог, психіатр, ерготерапевт, соціальні працівники), яка обстежує пацієнтів та призначає індивідуальну програму реабілітації. Курс реабілітації включає в себе індивідуальні та групові заняття. Також у Центрі проводять арт-терапію, аромотерапію, іпотерапію.

“Здебільшого ми працюємо з учасника АТО, але до нас почали звертатись мешканці Полтави. Плануємо створити такі Центри і в декількох районах”, – розповів начальник КЗ “Полтавський обласний клінічний госпіталь для ветеранів війни” Полтавської обласної ради Сергій Голубєв.

Людина, яка знаходиться у нестабільному емоційному стані за допомогою арт-терапії вивільняється.

Наприклад, учасники АТО, на початку лікування сприймають арт-терапію агресивно й незрозуміло, але згодом розуміють, що таке лікування є також важливим, як і фармакотерапія.

“Їм важко перелаштовуватися з фізично та морально не легкої роботи у зоні проведення АТО на малювання та виготовлення різних поробок, в яких акцент припадає на дрібну моторику рук. Вони розповідають, що на війні адаптація пройшла швидко й непомітно, а зараз, у мирному житті, адаптація їм дається важко”, – наголосила практичний психолог КЗ “Полтавський обласний клінічний госпіталь для ветеранів війни” Полтавської обласної ради Тетяна Романенко.

У 2017 році реабілітацію пройшли більше 1900 учасників АТО, а 2016 року — 1400.

За дослідженнями МОЗ, людина може долати 14, не надскладних, епізодів стресу вдень. Кожна друга людина може отримати психічний розлад протягом життя.

“Фізичне, психічне й соціальне здоров’я людини взаємопов’язане. Тому необхідно займатися психопрофілактикою, а за необхідності відвідати психолога чи психіатра. Непотрібно боятись фахівців — потрібно дбати про своє здоров’я”, – наголосила керівник психологічної служби Полтавської обласної клінічної лікарні ім. О. Ф. Мальцева Наталія Супруненко.

Під час надзвичайної стресової ситуації необхідно негайно відійти від неї: зробити заспокійливі вправи, відволіктися, з’їсти щось смачненьке.

Запис на прийом до психолога у Центр психосоціальної реабілітації здійснюється за номером телефону: 65 — 59 — 27. Прийом безкоштовний.

Система Orphus