Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві поліція презентувала проект “Сусідська варта”

У Полтаві поліція презентувала проект “Сусідська варта”

Учора, 1 лютого, у приміщенні ГО «Нова Полтава» патрульні Полтавщини зустрілися з активними ОСББ та ЖБК аби презентувати їм проект «Сусідська варта».

«Сусідська варта» – це проект, покликаний вдосконалити взаємодію з містянами, заради підвищення їхньої безпеки. Даний проект ґрунтується на філософії “community policing” – успішному досвіді, який за понад 30 років добре зарекомендував себе в США, Канаді, Естонії, Молдові та ще багатьох країнах світу.

«Сусідська варта» спрямована на підвищення правосвідомості громадян та довіру до патрульної поліції, зменшити рівень правопорушень, залучення мешканців міста до співпраці з поліцейськими шляхом своєчасного інформування про вживання алкогольних напоїв, підозрілих осіб чи транспорту, запобігання квартирним крадіжкам, порушення благоустрою тощо.

Елементами програми “Сусідська варта” є взаємодія – з поліцією, з громадою, тренінги та роз’яснювальна робота. Так, для швидкого реагування на підозрілі ситуації та випадки правопорушень обіцяють залучити популярні інтернет-мессенджери, запровадити групи оперативного інформування – спільні чати між головами ОСББ та поліцейськими, щоб не втрачати час на дзвінки на номер 102, а повідомляти інформацію оперативно в режимі 24/7 одразу правоохоронцям.

Ще одним елементом “Сусідської варти” інспектор зі зв’язків із громадськістю патрульної поліції області Марина Зінюха називає обладнання безпеки житла та благоустрій території, адже в таких місцях найбільше вчиняється правопорушень.

По закінченню зустрічі до патрульних звернулися близько десяти очільників ОСББ та ЖБК із проханням реалізувати у своїх дворах цей проект.

Система Orphus