Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Котельві стартував цикл семінарів з правового навчання для представників територіальних громад

У Котельві стартував цикл семінарів з правового навчання  для представників територіальних громад

22 лютого у Котельві відбувся кущовий семінар на тему: «Актуальні питання розвитку правової спроможності територіальних громад на Полтавщині», що став важливою формою правопросвітницької роботи для посадових осіб місцевого самоврядування та держслужбовців.

В умовах децентралізації та інших суспільних змін, що сьогодні відбуваються в Україні, значно посилилася роль місцевих громад. Виклики сьогодення вимагають  забезпечення органів місцевого самоврядування фаховими спеціалістами, які розуміються на потребах територіальних громад та здатні працювати і використовувати інноваційні інструменти для розвитку територій та поліпшення якості життя людей.

Саме з метою пошуку шляхів вирішення правових потреб територіальних громад, Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області за  підтримки Полтавської обласної ради та обласної державної адміністрації, Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування проводяться подібні кущові семінари.

Учасниками семінару стали депутати місцевих рад, посадові особи місцевого самоврядування, держслужбовці, представники громадських організацій Котелевського району.

Відкриття заходу відбулося за участі заступника керівника апарату-керуючої справами виконавчого апарату обласної ради Оксани Черкас. З вітальним словом до учасників зібрання звернулися директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександр Черчатий та очільники місцевої влади – голова Котелевської районної державної адміністрації  Віктор Колос та голова Котелевської районної ради  Василь Тимошенко.

Під час семінару учасники дізналися про актуальні питання розвитку місцевого самоврядування на Полтавщині  з виступу завідувачки сектору міжнародної та міжрегіональної співпраці відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту Олесі Дроботенко.

Директор Регіонального центру з надання БВПД у Полтавській області Олександр Черчатий розповів представникам територіальних громад  про державні гарантії прав громадян та механізми їх захисту, зокрема, учасники дізналися про те, як на практиці можна отримати кваліфіковану правову допомогу фахівців системи БПД області, яку ще діяльність здійснюють Регіональний, місцеві центри з  надання БВПД та бюро правової допомоги.

«Питання щодо посилення правової спроможності територіальних громад є одне із першочергових, яке реалізовуватимуть фахівці системи безоплатної правової допомоги Полтавської області, адже більшість заходів проводитиметься саме для представників територіальних громад», – резюмував він.

Очільник Регіонального центру розповів про те, що система безоплатної правової допомоги знаходиться у постійному динамічному розвитку, тому кожного року  розширюється коло осіб, які отримують право на безоплатну вторинну правову допомогу.  Олександр Черчатий повідомив, що 07 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», що розширює доступ до безоплатної вторинної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також – для дітей. Отже, дані категорії осіб отримали право на безоплатну вторинну правову допомогу, що полягає в отриманні захисту, представництва інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.  Таку допомогу надають юристи центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги або бюро правової допомоги, а також адвокати, які співпрацюють із центрами. Послуги юристів та адвокатів оплачує держава.

Про реалізацію загальнонаціонального правопросвітницького проекту “Я МАЮ ПРАВО!” на Полтавщині учасникам заходу розповів начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко.

«Даний проект в нашій області ми реалізуємо завдяки тісній співпраці з Регіональним центром надання безоплатної вторинної правової допомоги та інших партнерів. Наша мета – підвищити юридичну грамотність громадян та сформувати нову правову культуру в суспільстві», – зазначив він.

Вже традиційно під час семінару висвітлений блок, що стосується захисту прав людини, заслухавши який учасники дізналися про актуальні питання забезпечення дотримання прав затриманих осіб, права людини, способи захисту, заходи щодо запобігання домашньому насильству. Постійними спікерами з даних питань є регіональна координаторка взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Полтавській області  Віра Яковенко та старша інспекторка з особливих доручень відділу уповноважених Голови національної поліції з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Наталія Мельничук.

Учасників семінару також поінформували про актуальні питання проходження служби в органах місцевого самоврядування, конфлікт інтересів у діяльності посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад.

Враховуючи актуальність тематики охорони здоров’я та побажання учасників семінарів, які були висловлені під час проведених анкетувань, про законодавчі новації у сфері медицини депутатам місцевих рад, посадовим особам місцевого самоврядування, держслужбовцям, представникам громадських організацій району розповів  заступник директора Департаменту  охорони здоров’я Полтавської  обласної державної адміністрації, Юрій Курилко.

Представники Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області   поінформували депутатів місцевих рад, посадових осіб місцевого самоврядування, держслужбовців, представників громадських організацій Котелевщини про напрями та форми протидії рейдерству в аграрній сфері.

Із соціального блоку питань присутні дізналися про діяльність органів влади та місцевого самоврядування по запобіганню безробіттю в сільській місцевості та пенсійну реформу її суть та механізми реалізації.

Учасники семінару мали можливість поставити питання доповідачам та отримати на них фахові відповідь.

Задля оптимізації надання безоплатної правової допомоги в регіоні серед учасників заходу провели анкетування.

Нагадуємо, що Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою: м. Полтава, вул. Європейська (Фрунзе), 37/40.

Для забезпечення оперативного реагування на повідомлення про затримання осіб, на звернення громадян про надання правової допомоги та на проблемні питання, які вони порушують, а також для надання роз’яснень законодавства у сфері безоплатної правової допомоги, цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.

 

 

Система Orphus