Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

У диканському селі Колоду справляли й Масницю святкували

У диканському селі Колоду справляли й Масницю святкували

У Сиропусну неділю завітали полтавці й гості міста з інших областей України та з-за кордону до історико-культурного комплексу «Вечори на хуторі Проні поблизу Диканьки».

Як і колись на Колодія, заміжні жінки вповивали народжену колодку-палицю, а пізніше привязували її до ноги парубкам за те, що не одружилися впродовж мясниць. У Пронях незгасали жарти, вирували танці, лунав сміх…

Обрядові слова співали аматори Будинку культури гурт «Диканські козаки й козачки» під орудою господаря хутора Володимира Удовиченка, чиєї наснаги вистачало на всіх артистів і гостей.

У мальовничій садибі відвідувачів зустріли надзвичайно колоритний автор знаменитих повістей Микола Гоголь – директор районної музичної школи Володимир Рєзнік та лауреати Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів співачка Ірина Дубіна й баяніст Костянтин Калкін.

«Усі без винятку виконавці виявили восокопрофесійну акторську і вокальну майстерність, – висловлює захоплення рівнем організації художнього дійства його учасниця заслужений працівник культури України, голова обласного відділення Міжнароної організації «Жіноча громада» Валентина Шемчук. – Митці подарували кожному гостеві диканського хутірця найкращі враження від святкування Сирної неділі… Яким було свято на Пущення, таким буде й на Великдень!»

Радісного мирного Українського Великодня нам усім!

Система Orphus