Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

У дітей шестирічного віку в Україні максимально розвинулися зорова пам’ять й образотворче мислення

У дітей шестирічного віку в Україні максимально розвинулися зорова пам’ять й образотворче мислення

Ігрові зустрічі в рамках соціального проекту, показали, що найбільш розвинені навички у дітей шести років в Україні – образотворче мислення і зорова пам’ять. Діти проходили діагностичний посібник-гру “Пригоди Левенятк”. Посібник адаптувала і відредагувала на основі визнаних методик психолог Ольга Перекопайко.

На даний момент, кількість інформації про розвиток дитини, дитячі гуртки та центри зростає з кожним днем. Однак не було інструменту, який допоміг би визначати найбільш розвинені навички, створити індивідуальну програму, спираючись на особливості дитини і, до того ж, попередити її перевантаження, інофрмують на сайті uamodna.com.


Для вирішення цієї проблеми проводилися ігрові зустрічі, під час яких, діти проходили діагностичну гру “Пригоди Левенятк”. Активність відбулася в п’яти містах України (Київ, Дніпро, Львів, Тернопіль, Хмельницький). Результати ігор показали, що у дітей шести років найбільш розвинена зорова пам’ять і образотворче мислення. Це означає, що їм легше буде сприймати інформацію (математика, логіка і т.д.) через вправи на запам’ятовування: номерів автомобілів, образів, символів, графічних зображень, а також ігри на увагу. Гарна вправа – знайомити з предметами навколишнього світу та особливостями мовлення, граючись у шаради, ребуси, кросворди, а також в “Ерудит”.

Більшість батьків сьогодні свідомо займаються розвитком у своїх дітей інтелектуальних і творчих здібностей і менше приділяють увагу розвитку правил поведінки в дитини у суспільстві. Це дуже важлива навичка, яка допомагає ефективно взаємодіяти з навколишнім світом, і дає можливість розуміти наслідки, передбачати відчуття і реакції оточуючих людей. Сімейний психолог Ольга Перекопайко рекомендує приділяти увагу засвоєнню дитиною соціальних норм, правил і навичок, щоб дитина з дитинства усвідомлювала, що їх ігнорування призводить до певних наслідків

“База для успішної взаємодії з навколишнім світом починає закладатися з 3-х років, – пояснює експерт. – З цієї причини дуже важливо, щоб дитина перебувала в колективі однолітків: чи у дитячому садочку, чи на ігровому майданчику біля дому або у центрі дитячого розвитку. Зі свого боку, батьки не повинні поспішати вирішувати за неї всі проблемні моменти і підказувати мудрі рішення. Давайте дитині можливість вчитися прогнозувати розвиток різних ситуацій і коригувати свою поведінку. Добре, коли дорослі задають питання своїм малюкам: а як ще можна було вчинити в тій чи іншій ситуації, щоб наслідки були іншими”.

Посібник складається з п’яти розділів, які допомагають визначити навички: абстрактного і логічного мислення, самоконтролю, зорової пам’яті, образотворчого мислення, соціальної взаємодії. Це перша гра-посібник, яка допомагає вирішити питання батьків шестирічок щодо формування індивідуального плану розвитку дітей.

Довідка

Ольга Перекопайко, дитячий психолог, досвід роботи більше 10 років. Психолог-експерт телеканалу “Україна” (передача “Говорить Україна”), “5 каналу” (передача “Полілог”), всеукраїнської газети / інтернет видання “Сьогодні”, психолог в дитячому центрі “Я всезнайка”.

Зображення-обкладинка: lifelib.net

Система Orphus