Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Суд відмовив у задоволенні позову голови Октябрського районного суду м. Полтави до НАЗК

Суд відмовив у задоволенні позову голови Октябрського районного суду м. Полтави до НАЗК

Полтавський окружний адміністративний суд ухвалив рішення про відмову у задоволенні позову голови Октябрського районного суду м. Полтава до Національного агентства з питань запобігання корупції. Позивач просив суд визнати протиправними та скасувати рішення і припис Національного агентства від 6 вересня 2017 року № 705.

Суддя Октябрського районного суду Полтави звернулась до Національного агентства щодо надання їй правового захисту відповідно до статті 53 Закону України “Про запобігання корупції”. За результатами опрацювання отриманих матеріалів було встановлено, що голова Октябрського райсуду Полтави порушив вимоги ч.3, ст. 53 ЗУ “Про запобігання корупції”, що полягало у загрозі виникнення негативних заходів впливу у зв’язку з повідомленням нею про порушення вимог Закону іншою особою.

Національне агентство на виконання частини другої статті 12 Закону на своєму засіданні 6 вересня 2017 року прийняло рішення про внесення припису про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, інших порушень закону Голові Вищої ради правосуддя щодо голови Октябрського районного суду Полтави. На виконання зазначеного припису Національного агентства 13 грудня 2017 року Третя дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя ухвалила рішення про відкриття дисциплінарної справи стосовно голови суду.

у НАЗК нагадують, що згідно з пунктом 13 частини першої статті 11 Закону України “Про запобігання корупції” до повноважень Національного агентства належить здійснення співпраці з особами, які добросовісно повідомляють про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону, вжиття заходів щодо їх правового та іншого захисту, притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні їх прав, у зв’язку з таким інформуванням.

Система Orphus