Ви тут:
Суспільство Україна 

Сьогодні – Всесвітній день боротьби проти раку

Сьогодні, 4 лютого, відзначають Всесвітній день боротьби проти раку.

Рак – не вирок: якщо діагностувати його на ранніх стадіях, він виліковний, – запевняє Олена Колеснік, директор Національний Інститут Раку.

Є спільна мета – профілактика і рання діагностика раку.

Як запобігти цьому захворюванню, які обстеження і коли потрібно робити та про новітні розробки у лікуванні – в інтерв’ю онкохірурга, доктора медичних наук Олени Колеснік на сайті Центр громадського здоров’я МОЗ України.

На сьогодні смертність від онкозахворювань посідає ІІ місце в Україні та світі після серцево-судинних захворювань (інфарктів, інсультів).

За даними Національного інституту раку, за минулий рік захворіли 136 225 пацієнтів. Тобто 373 нових випадки реєструються кожен день, і кожен день помирають з них – 164 людини – майже половина вмирають щодня.

Ризик захворіти має кожен 4-й чоловік і кожна 6-та жінка. 50% людей, у яких виявляють рак, це люди працездатного віку. Більше 30% пухлин у нас виявляють уже на запущених стадіях. Кожен третій пацієнт не переживає 1 рік, він вмирає протягом року. За даними ВООЗ, 30-50% ракових захворювань можна попередити.

Які види раку найбільш поширені ? Серед жінок – це рак молочної залози. Серед чоловіків – рак легень і рак простати. У всіх, і чоловіків, і жінок, одним із провідних є рак товстої кишки: смертність від раку товстої кишки – на 2-му місці.

Система Orphus