Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Що треба знати пенсіонеру про виплату пенсій, – роз’яснення ГУ ПФУ Полтавщини

Що треба знати пенсіонеру про виплату пенсій, – роз’яснення ГУ ПФУ Полтавщини

Кожен полтавський пенсіонер за власним вибором може одержувати пенсії або через поштові відділення, або через банківські установи. Вибір, як саме отримувати виплату, пенсіонер робить самостійно, орієнтуючись лише на особисті життєві обставини й на свою «зону комфорту». Визначившись, пенсіонер має повідомити про цей вибір органи Пенсійного фонду в особистій заяві.

Після цього, зважаючи на те, до якої категорії пенсіонерів належить людина (чи ветеран війни, чи пенсіонер за віком), відомство встановлює черговість виплат: у перші дні виплатного періоду пенсії одержують інваліди, учасники бойових дій, члени сімей загиблих; ближче до кінця місяця – пенсіонери, що працюють. Загалом виплата пенсій здійснюється з 4-го по 25-те число кожного місяця. Дату виплату пенсії людині мають обов’язково повідомити.

Зазвичай, виплата пенсій відбувається у чітко встановлені терміни. Внести зміни в цей графік може лише календар – якщо встановлена дата виплати пенсії припадає на святковий або вихідний день, пенсію може бути виплачено достроково, але не раніше ніж за три дні до встановленої дати.

Дедалі більше пенсіонерів отримують пенсію через банки. Незважаючи на те, що протягом минулого року на Полтавщині припинили фінансову діяльність дві банківські установи, кількість пенсіонерів-вкладників зросла на 6,6 тисяч і на початку нинішнього року становила майже 270 тисяч осіб, або 61% всіх одержувачів. Це дозволило заощадити на доставці пенсій в області майже 67 млн.грн бюджетних коштів.

Зазначений спосіб отримання пенсійних виплат має чимало переваг: гроші можна одержати в будь-який зручний час у будь-якому місті України; є можливість накопичити кошти, оскільки залежно від тривалості зберігання їх на поточному рахунку збільшується сума нарахованих відсотків тощо.

В отриманні пенсій через банк є ще один незаперечний плюс – гроші, які перераховують пенсіонеру на банківський рахунок, залишаються доступними в будь-який момент. А от якщо пенсіонер з якоїсь причини не зміг вчасно одержати виплату через пошту, то після 25-го числа кошти повертаються в Пенсійний фонд, і отримати їх можна лише наступного місяця. Однак, вибираючи банк для виплати пенсії, варто звернути увагу, чи є він у переліку установ, що пройшли відповідний конкурс у Пенсійному фонді України. Важливо ще й те, що в будь-який час пенсіонер має право відмовитися від послуг одного банку й скористатися послугами іншого.

У разі, коли пенсіонер з якихось причин, наприклад, за станом здоров’я, не може отримувати пенсію особисто, він має право уповноважити іншу особу (це може бути хтось із родичів, сусідів), щоб вона одержувала його пенсію за довіреністю. Щоправда, таку довіреність треба щороку поновлювати. З метою захисту права пенсіонера заяву про виплату пенсії за довіреністю він має подати в органи Фонду особисто.

За довіреностями, посвідченими стаціонарними, лікувально-профілактичними закладами, пенсію виплачують один раз, після чого довіреність підлягає переоформленню.

Посвідчити довіреність на виплату пенсії можна в нотаріуса. Якщо в населених пунктах немає ні державних, ні приватних нотаріальних контор, доручення посвідчують уповноважені особи органів місцевого самоврядування.

Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області

Система Orphus