Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Рятувально-водолазна служба нагадала полтавцям про обережність на льоду

Рятувально-водолазна служба нагадала полтавцям про обережність на льоду

Начальник комунального підприємства «Рятувально-водолазна служба Полтавської міської ради» Євген Савчук розповів, що станом на сьогодні товщина льоду становить не більше 3 сантиметрів:

Нині на водоймах дуже тонкий лід, місцями спостерігаються промоїни. Товщина льоду в 7 сантиметрів уже є небезпечною для людей. Для переходу через річку Ворскла безпечною є товщина льоду не менш ніж 15 сантиметрів. А щоби діти мали змогу кататися на ковзанах, товщина льоду має складати не менш як 20 сантиметрів.

Фахівці наголошують: нині без поважної причини виходити на лід не варто, адже це може закінчитися фатально. З початку 2018 року рятувальниками підприємства були врятовані 7 осіб.

Різні бувають ситуації, – наголосив Євген Савчук. – Тому, кожен мешканець міста має знати, як допомогти людині, що провалилася під лід. З цією метою у навчальних закладах міста розповсюджуються пам’ятні листівки та плакати, проводяться виховні заходи.

У випадку, коли ви стали свідком ситуації, коли людина провалилася під лід необхідно:

– крикнути, що ви йдете на допомогу;

– наближатися до ополонки поповзом, широко розкинувши руки;

– підкласти під себе лижі, дошку, фанеру;

– потерпілому необхідно подати палицю, лижу, шарф, мотузку, лижу чи щось подібне, і витягнути його на лід;

– витягши потерпілого, разом з ним поповзом повернутися назад.

Якщо ж ви самі провалилися під лід, запам’ятайте: ні в якому разі не можна панікувати, – наголосив Євген Савчук. – Необхідно гучно кликати на допомогу та розкинути руки якомога ширше, аби збільшити площу опори. Необхідно намагатися вилізти з ополонки на лід в ту сторону, з якої ви прийшли, адже там міцність криги вам уже відома.

Особливо ж пильними в таку погоду мають бути рибалки, – наголошують фахівці. Проте, як показує практика, любителі риболовлі часто нехтують правилами поводження на водоймах:

Дуже часто рибалки не мають з собою необхідного спорядження, пробивають лунки поруч з уже наявними, – розповів начальник рятувально-водолазної служби.

Аби уникнути провалів під лід, рибалкам слід пам’ятати:

– не можна пробивати поряд багато лунок;

– не можна збиратися великими групами. Відстань між рибалками має бути не меншою за 5 метрів;

– не можна пробивати лунки на переправах;

– не можна ловити рибу біля промоїн;

– потрібно завжди мати при собі мотузку довжиною 12-15 метрів, рятувальний жилет та зачепи.

 

Система Orphus