Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Роз’яснення щодо працевлаштування осіб з інвалідністю

Роз’яснення щодо працевлаштування осіб з інвалідністю

Щодо працевлаштування осіб з інвалідністю надає роз’яснення головний державний інспектор Управління Держпраці у Полтавській області Аня Черкаська.

Чинне законодавство покладає на роботодавців обов’язок щодо працевлаштування осіб з інвалідністю.

Статтею 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 р. № 875-XII передбачено, що для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, – у кількості одного робочого місця.

Середньооблікова чисельність штатних працівників обчислюється відповідно до норм Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 28.09.2005 р. № 286.

Виконання нормативу вважається працевлаштування підприємством осіб з інвалідністю, для яких це місце роботи є основним.

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку до 1 березня подають цим відділенням звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю.

Система Orphus