Ви тут:
Прес-релізи Суспільство 

Роз’яснення щодо коригування сум індексації зарплати

Роз’яснення щодо коригування сум індексації зарплати

Щодо коригування сум індексації зарплати надає роз’яснення головний державний інспектор Управління Держпраці у Полтавській області Лариса Братусь.

За пунктом 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 р. № 100, у разі підвищення тарифних ставок і посадових окладів на підприємстві, в установі, організації відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах, як у розрахунковому періоді, так і в періоді, впродовж якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються для обчислення середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їхнього підвищення.

Згідно п.10 Порядку коригуються всі виплати, що враховуються для обчислення середньої заробітної плати.

Пунктом 3 Порядку визначено, що в усіх випадках збереження середньої заробітної плати враховуються: оклади ( тарифні ставки); доплати та надбавки; премії, які не мають одноразового характеру; одноразова винагорода за підсумками роботи за рік та вислугу років тощо.

Пунктом 4 Порядку визначено виплати, які не враховуються для обчислення середньої заробітної плати в усіх випадках її збереження. До таких виплат, як правило, належать виплати одноразового характеру.

Оскільки жодним із підпунктів п.4 Порядку не встановлено, що індексація на враховується для обчислення середньої заробітної плати, то вона належить до виплат, які враховуються для обчислення середньої заробітної плати в усіх випадках її збереження.

У разі проведення коригування згідно п.10 Порядку сума індексації також має бути прокоригована як складова заробітної плати, яка враховується для обчислення середньої заробітної плати в усіх випадках її збереження.

Система Orphus