Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Розгадали таємницю будівництва єгипетських пірамід

Розгадали таємницю будівництва єгипетських пірамід

Глен Деш, американський археолог і фахівець з давньоєгипетської архітектури, прийшов до висновку, що рівне розташування стін пірамід Гізи вздовж сторін світу було досягнуто через відстеження тіней в день осіннього рівнодення. Про це пише Gazeta.ua, за матеріалами Science Alert.

Сторони піраміди Хеопса розходяться під практично ідеально прямим кутом. Її побудували близько 4500 років тому. Вона досить точно зорієнтована по сторонах світла і має північне, східне, південне і західне підстави.

Відхилення становить одну п’ятнадцяту градуса. Раніше вчені припускали, що цього вдалося досягти через такі астрономічні вимірювання: відстеження положення полярної зірки на небосхилі або тіней від Сонця на поверхні. Однак точний метод залишався невідомим.

Глен Деш зазначив: “Будівельники Великої піраміди Хуфу вирівнювали велику архітектурну пам’ятку по кардинальних точок дуже точно “. І додав:

“У всіх трьох пірамідах виявлено однакову помилку: з головних точок вони трохи обертаються проти годинникової стрілки”.

Він переконує, останні дослідження показують, що єгиптяни могли використовувати осіннє рівнодення для досягнення ідеального вирівнювання. Як відомо, рівнодення буває два рази на рік, коли площина екватора Землі проходить через центр диска Сонця, тривалість дня і ночі є майже однаковою. Але останні роботи вченого показують, що, будуючи піраміди, єгиптяни могли використовувати стрижень, відомий як гномон.

Щоб підтвердити цю теорію, археолог провів експеримент 22 вересня 2016 року. Спостерігав за пересуванням тіні по мірі того, як Сонце переміщалося з сходу на захід.

Так, стародавні єгиптяни могли використовувати осіннє рівнодення для вирівнювання пірамід. Але чи робили вони це, напевно сказати неможливо. Адже ніяких записів або технічних документів з описом методів древніх архітекторів не збереглося.

Система Orphus