Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство 

Полтавські рятувальники продовжують нагадувати рибалкам правила безпечної поведінки на льоду (ВІДЕО)

Полтавські рятувальники продовжують нагадувати рибалкам правила безпечної поведінки на льоду (ВІДЕО)

З початку року на території Полтавської області сталося 5 нещасних випадків з людьми на воді, внаслідок яких загинули 2 осіб. З метою попередження травмування та загибелі громадян на льоду, рятувальники Полтавщини щодня проводять профілактичні бесіди з любителями зимової рибалки.

Фахівці Служби порятунку «101» проводять інструктажі щодо безпечної поведінки на льоду та вручають пам’ятки із заходами безпеки, які потрібно неухильно дотримуватись перебуваючи на льоду та порадами як необхідно діяти, якщо людина провалилася під кригу. Про це повідомили в УДСНС України у Полтавській області.

Так, сьогодні рятувальники поспілкувалися з громадянами, які рибалили на річці Ворскла у Подільському районі Полтави.

Рятувальники нагадували рибалкам, що у випадку потрапляння у холодну воду, необхідно не піддаватись паніці, зберігати самовладання. Фахівці Служби радили не кричати, якщо поруч нікого немає, адже тільки даремно витратите сили. Також, не робити різких рухів, стабілізувати подих, уникати занурення з головою.  Рятувальники зауважували, що краще розкинути руки в сторони й постаратися зачепитися за крайку льоду, додавши тілу горизонтальне положення по напрямку плину. Також, спробувати обережно налягти грудьми на край льоду й закинути одну, а потім й іншу ногу на лід. Вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте у той бік – звідки ви прийшли, де міцність льоду вже відома та повільно повзіть до берега.

Головне управління ДСНС України у Полтавській області вкотре наголошує на тому, що необхідно усвідомити – не можна довіряти особистій самовпевненості. Не можна випробовувати своє везіння, обійдіть біду стороною, і якщо ви опинилися у крижаних обіймах морозної води – вона вас не пожаліє. Тож, утримайтеся від походів на водойми, адже від цього залежить ваше життя, не ризикуйте ним!

Система Orphus