Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство 

Полтавські організації НСЖУ і юстиції домовились про регулярні тренінги для журналістів

Голова правління Полтавської обласної організації НСЖУ Євген Лопушинський домовився із начальником Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олегом Тимченком про проведення у Полтаві тренінгу для журналістів.

На ньому опанували техніку правильного складання інформаційних запитів та ефективні дії у разі відмов, включно із судовими позовами.

Цієї домовленості було досягнуто під час дискусії «Обмеження права на доступ до інформації: українські реалії», що відбулася в обласному центрі.

Її організували представники Європейської студентської асоціації правників Elsa.

З приводу правового регулювання доступу до публічної інформації дискутували представники різних юридичних професій, журналісти, громадськість та студенти – майбутні юристи.

– Велика кількість населення щодня стикається з проблемою стосовно отримання певної інформації, передусім, тієї, що знаходиться у вільному доступі та відноситься до публічної інформації. Саме на цьому підґрунті виникає безліч конфліктних ситуацій

– зазначив начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко.

Полтавська журналістка Дарина Синицька розповіла майбутнім правникам та представникам органів юстиції про те, як нереально складно отримати потрібну інформацію від чиновників.

Учасники дискусії дійшли до висновку, що нинішні реалії не зовсім втішні. Зокрема, є законодавча база, яка гарантує право на отримання інформації, є декларування посадовців про відкритість і навіть реалізація цих намірів, особливо що стосується обласної влади, але існує й величезний кейс відписок і відфутболювань інформаційних запитів. Абсолютний чемпіон у цій справі — Полтавська міська рада. Там працюють справжні віртуози відписок.

Про дату і час тренінгу Полтавська обласна організація НСЖУ повідомить окремо.

Система Orphus