Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавщина в лідерах серед інших регіонів України за показником інвестиційної ефективності

Полтавщина в лідерах серед інших регіонів України за показником інвестиційної ефективності

Сьогодні, 26 лютого, відбулось розширене засідання колегії Полтавської обласної державної адміністрації під головуванням очільника області Валерія Головка. На зібранні також були присутні: заступники голови Полтавської ОДА Олег Пругло та Микола Білокінь, члени колегії, голови районів, представники громадськості, запрошені.

На початку засідання були відзначені жителі області, що зробили вагомий внесок в розбудову Полтавського краю. Так, Указом Президента України звання Заслужений працівник освіти України отримала завідувач кафедри історії України ПНПУ ім. Короленка Людмила Бабенко.

Звання Заслужений працівник охорони здоров’я України присвоєно заступнику генерального директора з питань матеріально-технічного забезпечення ПАО «Миргород курорт» Василю Кваші.

Звання Заслужений працівник фізкультури і спорту України отримав тренер ДЮСШ №1 Горішніх Плавнів Євген Безпалько.

Почесною грамотою Кабінету міністрів України було нагороджено начальника Полтавського тампонажного управління ПАО «Укрнафта» Любомира Королька.

Одним із питань, що присутні розглянули на засіданні, було питання «Про підсумки економічного та соціального розвитку та виконання бюджету області за 2017 рік на виконання Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України».

Як зазначила Директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко, у минулому році область досягла значних соціально-економічних показників. За 3 роки на Полтавщині створено 43 ОТГ до яких увійшло 155 місцевих рад. Об’єднання громад стало значним поштовхом у зростанні надходжень у місцеві бюджети. У 2017 році ОТГ збільшили свої доходи від 2 до 5 разів. Якщо раніше сума надходжень складала 132 млн грн, то сьогодні – 968 млн 5 ОТГ Полтавщини: Глобинська, Шишацька, Білоцерківська Решетилівська, Пришівська, – входять до найуспішніших громад України.

“Полтавщина в лідерах серед інших регіонів України за показником інвестиційної ефективності. Область входить до трійки регіонів, що формують бюджет України. 2017 року бюджет області становив 9,4 млрд грн. Акумулювали податки і збори на рівні 35 млрд грн. Завдяки значним ресурсам в області реалізують 35 програм різних напрямків: соціальна політика, охорона здоров’я, освіта, культура та інші. На ці цілі передбачено кошти у сумі 1,7 млрд. Понад 50 % доходів надає промисловість Полтавщини. У машинобудування та металургії виробництво збільшилось у 2,5 раза. На Полтавщині найбільше в України видобувають газоконденсату – 420 тис. тонн. Область на другому місці по видобуванню природного газу – 8,9 млрд м куб. Лідирує Полтавщина і у вирощуванні зернових культур. Обсяг виробництва валової сільськогосподарської продукції в минулому році склав 14,3 млрд грн. За цим показником Полтавщина входить до найпотужніших аграрних областей”, – зазначила у своєму виступі директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко.

Полтавщина входить і у число областей-лідерів щодо співробітництва з міжнародними організаціями. У області реалізують 27 спільних проектів. Велику увагу приділяють підтримці та ремонту транспортної інфраструктури. У минулому році на ремонт доріг надано 856 млн грн. Реконструйовано понад 2 тис. км шляхів. Розвивається і будівництво. У 2017 році здано у експлуатацію 176 тис. м кв. житла. Полтавська область лідер у інвестиційній привабливості. Обсяг іноземних інвестицій становить 43,5 млн доларів США.

“Велику увагу Обласна влада надає медичній реформі. На медицину у минулому році було виділено 227 млн грн. Побудовано гуртожиток для лікарів, триває реконструкція кардіологічного диспансеру, за кошти Світового банку придбано 5 тис. одиниць медичного обладнання. Вдалося на 6% знизити захворюваність на туберкульоз, на 7% – на СНІД та онкологічні захворювання”, – розповіла Інна Іщенко.

Не залишилась поза увагою і освіта. Для перевезення учнів та вчителів сільських сіл придбано 351 шкільний автобус, що забезпечує потреби на 100%. До 2020 року у області планують створити 86 опорних шкіл. Облаштовано 31 спортивний майданчик зі штучним покриттям. Минулого року оздоровлено 10 тис. дітей.

Як зазначив головуючий на розширеному засіданні колегії Полтавської ОДА  Валерій Головко, пріоритетними напрямками подальшого розвитку області залишаються: дорожня інфраструктура, охорона здоров’я, освіта, економіка та інші.

 

Система Orphus