Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавщина потребує чіткого плану збереження історичних пам’яток, розвитку культури та туризму

Полтавщина потребує чіткого плану збереження історичних пам’яток, розвитку культури та туризму

Полтавська область багата на культурну спадщину, на її території розташовані історичні пам’ятки світового та республіканського значення, але не має чіткого плану їх збереження та розвитку. Про це йшлося учора на розширеному засіданні колегії обласної державної адміністрації.

Більське городище, Державний музей-заповідник «Поле Полтавської битви», музей кераміки в Опішному та багато інших історико-культурних місць на Полтавщині ваблять туристів як з міст України, так і з закордону. Та все ж, потенціал Полтавщини поки що, реалізований не у повному обсязі. Робота над цим триває.

“У Полтавській області 38 музеїв, що містять 480 тисяч експонатів. Багато музеїв, зважаючи на вимоги часу, потребують реекспозиції. Необхідно вшанувати пам’ять полеглих бійців АТО та Небесної сотні, присвятити цим подіям експозиції. Вже оновили музей Григорія Сковороди. У туристичний маршрут «Гоголівські міста Полтавщини» додадуть нові об’єкти. Великою популярністю користується Полтавський музей дальньої авіації. Хочуть побудувати і повноцінний пам’ятник учасникам операції «Френтік». Плануємо занести пам’ятник Іванові Мазепі у реєстр пам’яток національного значення. Що прикро, у Полтаві немає пам’ятника нашому видатному землякові Симону Петлюрі, хоча у Рівному та Вінниці – є. Ми створили інформаційні сенсорні кіоски з інформацією про Полтавщину, туристичні маршрути. Зараз вони розташовані у Полтавському ляльковому театрі та художньому музеї. Як що цей проект буде вдалий, плануємо збільшити їх кількість та розташувати у закладах культури та у багатолюдних місцях на вулицях”, – зазначила т.в.о. директора Департаменту культури та туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко.

Надалі на Полтавщині планують створити туристичний кластер, розбудовувати інфраструктуру історико-культурних об’єктів, відкривати нові музеї.

Як зазначив голова Полтавської ОДА Валерій Головко, необхідно сумлінно розвивати туристичну привабливість краю, з’ясувати статус історичних пам’яток для їх подальшої охорони, і якщо держава на їх утримання не виділяє кошти, то це потрібно робити з бюджету області.

“Найголовніше розробити і затвердити чіткий план подальшого розвитку історичної спадщини. Необхідно розуміти на що йдуть кошти і на скільки вони ефективно використовуються, як поліпшити ситуацію у цій сфері. Ця стратегія повинна бути презентована через 1-2 місяці, – наголосив Валерій Головко.

 

Система Orphus