Ви тут:
Полтавщина Сільське господарство Суспільство 

Полтавщина – лідер з кількості поголів’я ВРХ та корів в сільськогосподарських підприємствах

Полтавщина – лідер з кількості поголів’я ВРХ та корів в сільськогосподарських підприємствах

Минулого тижня в Департаменті агропромислового розвитку ОДА відбулося засідання колегії, яку провів директор Департаменту Сергій Фролов.

Участь у роботі взяли члени колегії, керівники структурних підрозділів агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники обласних установ та організацій, працівники Департаменту та ЗМІ.

Як повідомив  Сергій Фролов,  у минулому  році за обсягом виробництва валової продукції область займає 4 місце серед регіонів України. Питома вага регіону в загальнодержавному виробництві сільгосппродукції склала майже 6%.

«Минулий рік для аграріїв Полтавської області виявився засушливим, спекотним та непередбачуваним за погодними умовами. У зв’язку із повітряною і ґрунтовою посухами та високими температурами в літній період ускладнилася ситуація  по пізніх культурах, особливо на посівах сої, кукурудзи, соняшнику та цукрових буряків», – зазначив очільник Департаменту.

Він також наголосив, що незважаючи на це, аграріями Полтавщини збережено лідируючі позиції в державі по виробництву сільськогосподарських культур. Всіма категоріями господарств вирощено майже 7 % від загальнодержавного обсягу зернових культур, 10% – цукрових буряків, 8 % – сої. По валовому збору зернових культур область займає 3 місце серед регіонів України (4,2 млн тонн), 4 місце по виробництву сої (315,2 тис. тонн) та цукрових буряків (1,4 млн тонн) у 2017 році.

Лідируючі позиції Полтавська область займає і з виробництва продукції тваринництва. Серед регіонів України по поголів’ю ВРХ та корів у сільськогосподарських підприємствах область займає 1 місце, по поголів’ю свиней – 4 місце.

 

Система Orphus