Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство 

Охоронці Служби безпеки «Полтававодоканалу» пройшли навчання щодо виявлення вибухонебезпечних предметів на об’єктах підприємства (ФОТО, ВІДЕО)

Охоронці Служби безпеки «Полтававодоканалу» пройшли навчання щодо виявлення вибухонебезпечних предметів на об’єктах підприємства (ФОТО, ВІДЕО)

Головне управління Національної поліції в Полтавській області провело навчання для працівників служби охорони Служби безпеки «Полтававодоканалу». Такі заходи проводять щоквартально. Один з головних акцентів — алгоритм дій при виявлення підозрілих предметів.

На території водозабору №1 поліцейські провели семінар-нараду з працівниками служби охорони Служби безпеки «Полтававодоканалу».

Головна його мета — підвищення професійного рівня працівників, відпрацювання дій щодо забезпечення пропускного режиму на об’єктах, які охороняються, та у разі виникнення надзвичайних ситуацій (НС) під час несення служби.

Семінар поділили на теоретичну та практичну частини. Під час першої охоронцям розповідали про медичні засоби захисту населення, надання першої долікарської допомоги. Також навчання стосувалося законодавчих і нормативно-правових актів які регламентують забезпечення аспектів охорони праці на виробництві, запобігання і реагування на НС, забезпечення пропускного режиму та оперативне інформування про обстановку на об’єкті.

Старший інспектор-вибухотехнік вибухотехнічного відділу Головного управління Національної поліції в Полтавській області Артем Бондаренко розповів присутнім способи та методи ідентифікації предметів, речовин і виробів, які умовно та теоретичні підпадають під ознаки вибухонебезпечних. Навів приклади випадків надзвичайних ситуацій та способи запобігання подібних інцидентів:

Такі лекції проводимо не лише для служб, від яких залежить життя людей та його безпечне функціонування, а й у навчальних закладах міста. Ми тренуємо в людях уважність, відповідальність та формуємо елементарні навички надання першої долікарської допомоги.

Під час практичної частини, «водоканалівцям» під керівництвом начальника вибухо-технічного відділу ГУНП області майора поліції Сергія Товми змоделювали ситуацію із виявленням вибухівки та продемонстрували дії поліцейських. Для цього залучили службову собаку та спеціаліста-вибухотехніка. Він транспортував підозрілий предмет на безпечну відстань та знешкодив його. Для підриву предмету використали заряд малої потужності.

Служба безпеки «Полтававодоканалу» охороняє 12 об’єктів. Вони забезпечують систему водопостачання обласного центру та Полтавського району. У разі надзвичайної ситуації її пошкодження на будь-якій ділянці може спричинити збої в роботі мережі водопостачання.

Працівники служби безпеки «Полтававодоканалу» підготовлені до будь-якої нештатної ситуації. Сьогоднішні тренування спеціалістів спрямували на виявлення вибухових речовин. Ми змоделювали їхні перші дії перед викликом поліції, адже найголовніше — вчасно зреагувати і переконатися, що життя полтавців, як опинилися біля підозрілого об’єкту — в безпеці, — зазначив начальник Служби безпеки «Полтававодоканалу» Олександр Штепа.

Поліція проводить теоретичні та практичні заняття для підвищення кваліфікації працівників служби охорони «Полтававодоканалу» щоквартально та за необхідністю, в разі змін в законодавчих документах. Служба безпеки комунальників складається з 50 охоронників. Це в своїй більшості колишні працівники силових структур та військові.

Наших спеціалістів ми відбираємо за морально-психологічними та фізичними даними. Охоронці «Полтававодоканалу» забезпечують пропускний режим на об’єктах підприємства. Вони оперативно можуть локалізувати ситуацію в разі проникнення туди несанкціонованих осіб, які мають наміри злочинного характеру,— розповів заступник начальника Служби безпеки «Полтававодоканалу» Володимир Ворожко.

У рамках заходу начальник служби цивільного захисту КП ПОР «Полтававодоканал» Вячеслав Навроцький провів практичні заняття щодо тушіння пожежі з використанням вогнегасника.

Прес-служба «Полтававодоканалу»

Система Orphus