Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Нації формуються не ідеями, а життям”, – Ярослав Грицак

“Нації формуються не ідеями, а життям”, – Ярослав Грицак

Відомий український історик та публіцист, викладач Львівського католицького університету Ярослав Грицак відвідав Полтаву. Презентував книгу-інтерв’ю “Розмова про Україну. Ярослав Грицак-Іза Хруслінська”.

Є герої, які єднають, а є такі, які роз’єднують нації, вважає історик Ярослав Грицак. Для України першими, насамперед, є козаки.

“А ще – це Богдан Хмельницький. Також рівняються на трійку ХІХ століття: Шевченка, Українку, Франка. Герої для громадян і Грушевський, і люди Голодомору, й київські князі. Історію взагалі врятують реформи, а політичний фактор вирішує економіку країни загалом. І немає іншого вибору для того, крім радикальних реформ”, – стверджував Ярослав Грицак, окреслюючи основні тези своєї книги.

Вцілому, роботу над виданням, у співавторстві з польською журналісткою Ізою Хруслінською, розпочав ще 2006 року. За словами публіциста, ця книга – чорновик до іншої.

“Хочу написати історію України. Тому ця книжка є ніби початком. Ідея зародилася більше десяти років назад. Іза приходила, ми записували інтерв’ю, потім його обробляли, так і народилося видання. У Польщі його презентація пройшла досить успішно. А щоб зрозуміти суть написаного, усім рекомендую читати, бо кожен знайде зміст сам”.

В Україні книгу видають уже втретє. Цікаво, що написана вона у жанрі книги-інтерв’ю – найпопулярнішому в усьому світі. До нашої держави, зауважує Грицак, він тільки входить у моду. У формі розмови, історик порушує важливі для українців теми: єдності народу, його історичної цілісності, України як нації.

Також Ярослав Грицак вважає, що конфлікту між Україною і Польщею нема, а є конфлікт між частинами польського та українського суспільства.

Включив автор у текст і події Майданів, Революції Гідності та ситуації на Сході. Українцям ця тема болюча, а от полякам потрібно розказувати про неї.

“Презентували книгу в Києві. Щасливий, що тепер маю змогу зробити це в Полтаві. Вдячний, що незважаючи на мороз і холод, завітало так багато людей”, – поділився радістю історик.

Родом зі Львова, у Полтаві втретє. Планує приїздити частіше. Вважає, що полтавці ще не зовсім заявили про себе в країні. Однак, є великий потенціал, “значить, обговорюєте зроблене”, вважає Ярослав Грицак. А про Батьківщину відгукується так:

“Україна – не спринтерська країна, а стайлерська. Майте терпіння, панове! У підсумку, ми виграємо”.

 

 

Система Orphus