Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На в’їздах до Кременчука на період дії карантину через АЧС, стоятимуть пости

На в’їздах до Кременчука на період дії карантину через АЧС, стоятимуть пости

Відсьогодні на в’їздах до  Кременчука  з боку селища Власівки, села Недогарки та міста Олександрії будуть встановлені пости з представників патрульної поліції та Держпродспоживслужби.  

Таке рішення ухвалили на сьогоднішньому засіданні міської надзвичайної протиепізоотичної комісії, що відбулася під головуванням заступника міського голови Ольги Усановою, де розглядали питання недопущення ввезення м’яса,  ураженого вірусом африканської чуми свиней, повідомляють у міській раді.
На засіданні комісії була вироблена стратегія профілактичних заходів, які мають бути вжитими на міському рівні з недопущення подальшого розповсюдження тваринного вірусу африканської чуми свиней, щоб протиепізоотична ситуація в місті залишалася стабільною та керованою.  
Нагадаємо, що 31 січня Полтавська регіональна лабораторія ветеринарної медицини шляхом проведення експертного дослідження підтвердила факт африканської чуми свиней  у фермерському господарстві села Недогарки Кременчуцького району. На вечір 31 січня вже підтверджено падіння 11-ти свиней.  За інформацією керівника Держпродспоживслужби Кременчука Василя Покотила, наразі в зоні ураження встановлено карантин на 40 днів. Поголів’я ферми з кількості 1804 голів готується до знищення шляхом спалювання. Ця процедура буде проводитися за 0,5 – 0,8 км від населеного пункту, буде безпечною абсолютно для людей.  В районі осередку АЧС  на відстані 3 км визначено І-у зону захисту, на відстані 5 км – ІІ зону захисту.
Станом на сьогодні у власних домоволодіннях не виявлено хворих свиней на африканську чуму, Однак, селянам задля попередження розповсюдження даного вірусу  пропонують забити тварин і зробити з них консерви.
На засіданні комісії було прийнято низку рішень, що стосуються профілактичних заходів, яких мають дотримуватися в місті протягом оголошеного карантинного періоду в Кременчуцькому районі селі Недогарки. Серед таких: посилення контролю за переміщенням живих свиней і умов їх забою та переробки; встановлення заборони на ввезення та реалізацію м’яса з зони ураження; встановлення  заборони на продаж м’яса на відкритих територіях без наявності відповідних лабораторних аналізів;  посилено контроль за недопущенням продажу продуктів тваринного виробництва на стихійних ринках. Окрім того, керівники ринків Кременчука на особистий контроль мають взяти проведення лабораторних досліджень м’яса та м’ясних виробів, які реалізовуються на території торговельних підприємств.  Керівники магазинів, де здійснюється продаж м’яса,  також мають взяти під персональну відповідальність процес  прийому продуктів тваринного походження, які повинні мати сертифікати якості.

 

Система Orphus