Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині реалізують українсько-фінський проект “Змінитися за 7 днів”

На Полтавщині реалізують українсько-фінський проект “Змінитися за 7 днів”

9 лютого Трудолюбівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. Миргородського району перемогла у конкурсі на участь в українсько-фінському проекті «Змінитися за 7 днів».

Проект реалізується за сприяння Міністерства освіти і науки України громадською організацією EdCamp Ukraine та фінською компанією Lumo Education, що спеціалізується на поширенні фінського освітнього досвіду в інших країнах, повідомляють у Департаменті освіті.
На участь у конкурсі було подано 675 заявок, з яких було обрано четверо фіналістів: Навчально-виховне об’єднання № 6 м. Кропивницький, спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 23 м. Мелітополь Запорізької області, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 м. Дрогобич Львівської області та Трудолюбівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. Миргородського району Полтавської області.

Школу-переможницю представлено заявкою вчительки математики та фізики Трудолюбівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Миргородського району Валентини Федоряки.
За умовами проекту протягом тижня з 19 лютого по 22 лютого 2018 року у Трудолюбівській школі відбудуться навчання та консультування в режимі реального часу, спрямовані на трансформацію освітнього процесу відповідно до засад Концепції «Нова українська школа».
Мета проекту – довести, що основу справжніх змін можна закласти у дуже стислий термін.
До команди проекту входять:
Еса Сінівуорі, Кайсу Хельмінен, Дмитро Науменко – експерти фінської компанії Lumo Education; Олександр Єлькін – голова ГО «ЕдКемп Україна», радник Міністра освіти і науки України, Олена Малахова – програмна директорка ГО «ЕдКемп Україна», радниця Міністра освіти і науки України, Ірина Міньковська – менеджера з комунікації і партнерства ГО «ЕдКемп Україна», представники закладів освіти – фіналістів конкурсу, журналісти журналів «Фокус», «Шкільний світ» та порталу «Нова українська школа», перекладачі та відеооператор.
Фінські експерти з компанії Lumo Education, які залучені до роботи з українською школою, мають досвід як власного викладання, так і співпраці з урядовими інституціями та реалізації фінських освітніх ідей за кордоном та є розробниками сучасних викладацьких методик та програм викладання для фінських шкіл. Вони проведуть низку відкритих уроків і тренінгів та допоможуть розробити власну програму вдосконалення закладу. Враховуватимуть специфіку і школи, і населеного пункту, де вона розташована, тобто працюватимуть з конкретною ситуацією.
У перший день 19 лютого 2018 року фінська команда ознайомила педагогів та учнів школи з принципами фінської системи освіти, основами соціального конструктивізму, навчання через експеримент, автономності та довіри. Тривалість безпосередньо тренінгової програми на базі школи – п’ять днів.
22 лютого участь у Програмі українсько-фінського проекту візьме директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Харченко Ще два дні триватиме консультаційна підтримка та інформування про проект.
23 лютого передбачається презентація результатів експерименту «Змінитися за 7 днів» Міністерству освіти і науки України та засобам масової інформації, а також зустріч з Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич.

Система Orphus