Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині підписали резолюцію “Удосконалення мережі освітніх закладів” (ФОТО)

На Полтавщині підписали резолюцію “Удосконалення мережі освітніх закладів” (ФОТО)

Учора в Омельницькому ліцеї Омельницької сільської ради Полтавської області на ІІІ розширеному засіданні координаційної ради голів ОТГ з напрямку “Освіта”, за участі заступника Міністра освіти і науки України Павла Хобзея, підписали резолюцію “Удосконалення мережі освітніх закладів”.

У засіданні взяли участь заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко, голови ОТГ, заступники голів ОТГ з гуманітарних питань та керівники органів управління освіти ОТГ.

Резолюція складається з шести пунктів, таких як забезпечення впровадження Концепції “Нової української школи”, до 1 квітня розробити перспективний план впровадження інклюзії на території ОТГ, сприяти активному залученню міжнародних фінансів та грантних ресурсів для розвитку нової школи та інше.

“На сьогодні Полтавщина повністю готова до реформи. У голів ОТГ є розуміння вагомості освітньої реформи”, – наголосила Олена Харченко.

Освітня реформа передбачає створення сучасного освітнього середовища, простору (інтернет, навчальні кабінети, лабораторії, партнерські відносини між батьками та вчителем, справедливе фінансування).

“Полтавська область єдина, яка створила координаційні ради з напрямку “Освіти”. Потрібно й іншим областям переймати досвід Полтавщини щодо такого підходу до освітньої реформи. Щодо бюджету: на цей рік виділено 4 млрд грн на освіту. Ці кошти підуть на заробітну плату вчителям”, – розповів Павло Хобзей.

ОТГ та райони, продовжив він, отримують більше фінансування з бюджету, а ніж міста обласного значення.

“Частина коштів, яка відтепер залишається в ОТГ, достатня для утримання шкіл та доплати вчителям”, – додав Павло Хобзей.

Так, наприклад, бюджет Омельницької ОТГ складає 31 млн 920 тис. грн, а до об’єднання — 4,2 млн.

“У Новій українській школі, саме школа буде обирати, за якими підручниками будуть навчатися діти: за паперовими чи за електронними. На закупівлю електронних підручників передбачено 40 млн грн”, – наголосив заступник Міністра.

Також у цьому навчальному році проводиться регіональний експеримент Нової української школи. У ньому беруть участь 8 закладів освіти. До кінця червня 820 вчителів, які у вересні поведуть першачків у Нову українську школу, підготують до роботи з новою Концепцією освіти.

“Головне завдання для нас — це створення не просто опорних шкіл, а освітнього простору з культурними, медичними, просвітницькими та позашкільними напрямками”, – сказав Олег Пругло.

По завершенню засідання всі бажаючі мали смогу поспілкуватися з Павлом Хобзеєм та задати йому питання.

“Завдяки спільним зусиллям Полтавської влади наша область досягла успіхів у впровадженні освітньої реформи, а доказом цього є присутність заступника Міністра освіти і науки України Павла Хобзея на сьогоднішньому засіданні”, – додала Олена Харенко.

Система Orphus