Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

На координаційній нараді в прокуратурі обговорили стан протидії злочинності

На координаційній нараді в прокуратурі обговорили стан протидії злочинності

31 січня 2018 року, в обласній прокуратурі під головуванням прокурора Полтавської області Миколи Кармазіна відбулася координаційна нарада, на якій обговорювали стан протидії злочинності, ефективність розкриття кримінальних правопорушень за підсумками роботи у 2017 році.

У заході взяли участь керівники правоохоронних органів Полтавщини, місцевих прокуратур, їх заступники, начальники територіальних органів поліції та слідчих підрозділів. Про це повідомили в прес-службі прокуратури Полтавської області.
Зазначалося, що минулого року вдалося знизити як загальний рівень злочинності, так і кількість особливо тяжких і тяжких злочинів. Знешкодити 10 організованих груп.
На 17% знизився рівень злочинності у молодіжному середовищі.
Суттєво посилена протидія наркозлочинності. Кількість викритих злочинів вказаної категорії збільшилася майже вдвічі (з 800 до 1474), а фактів їх збуту – учетверо (з 71 до 291). Із незаконного обігу вилучено понад 215 кг наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.
Прокурори здійснювали процесуальне керівництво у більш ніж  73 тисячах кримінальних проваджень, до суду направили понад 5700 обвинувальних актів.
Забезпечено відшкодування більше 21 млн. грн. завданих кримінальними правопорушеннями збитків. Накладено арешт на майно та пред’явлено позови на суму понад 15 млн. грн.
Приділена увага викриттю та розслідуванню кримінальних правопорушень на пріоритетних напрямах. До суду направлено 41 обвинувальний акт про корупційні правопорушення. 20 – у бюджетній сфері, 12 – щодо земельних правовідносин. Відшкодовано майже 3 млн. грн. збитків, завданих інтересам держави та територіальних громад.
Водночас, незважаючи на зниження рівня злочинності у молодіжному середовищі, значно збільшилася кількість вчинених дітьми корисливо-насильницьких злочинів, зокрема вчетверо – розбійних нападів та на 20% – грабежів, особливо у Полтаві.
      
Потребує активізації протидія незаконному обігу зброї, гральному бізнесу, злочинам, пов’язаним із незаконним позбавленням волі, а також торгівлею людьми.
Незважаючи на суттєве збільшення кількості викритих організованих груп, малоефективною є протидія організованим формам злочинності на пріоритетних для регіону напрямах.
За результатами обговорення учасники наради прийняли постанову, в якій передбачили низку узгоджених заходів з метою підвищення ефективності протидії злочинності.
 

 

Система Orphus