Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Миргородці вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні (ФОТО)

Миргородці вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні (ФОТО)

Реквієм з нагоди вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення  пам’яті Героїв Небесної Сотні відбувся у сквері Козацької Слави. У заході взяли участь представники влади, громадськості, учні. Вони згадали історичні події та поклали квіти до пам’ятної дошки Героям Небесної Сотні. про це повідомили у Миргородській міській раді.

20 лютого в українському календарі історії – День вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. Саме в ці дні, чотири роки тому, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом.

Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Окрім українців, жертвами режиму стали білоруси, вірмени та грузини. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні. 104 Героям Небесної Сотні Президент України Петро Порошенко посмертно присвоїв звання Героїв України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані, посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.

Спогадами про Героїв майдану розпочали реквієм учні гімназії ім Т. Г.Шевченка. Фрагмент історичного протистояння відтворили учні СШ №5.

– Майдан – це боротьба українського народу за свободу, правду, справедливість. Його дух – братерство, єдність, взаємодопомога, особлива атмосфера, відстоювання гідності.  Українці стали на шлях змін, які варто починати  із себе. Найбільший здобуток Майдану – показ співвітчизникам і всьому світу, що українці – нація борців, – наголошують учасники Революції Гідності. Боротьба триває і понині. І багато її подій досі потребують переосмислення. Ще чимало буде сказано й написано, але, як би не було, учасники Революції стверджують: “Майдан стояв недарма!” А щоб жертва Героїв Небесної Сотні була не марною, потрібно зробити Україну тією державою, за яку вони віддали життя. Поступово, разом докладаючи зусиль. Пам’ятаймо: Україна – це кожен із нас.

 

 

 

 

 

 

 

 

Система Orphus