Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Минулоріч до сімейних форм виховання на Полтавщині влаштували 318 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, – Конончук

Минулоріч до сімейних форм виховання на Полтавщині влаштували 318 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, – Конончук

У 2017 році до сімейних форм виховання влаштували 318 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У тому числі, усиновили 70 дітей, встановили опіку та піклування над 211 дітьми. Створили 2 прийомні сім’ї та 4 дитячих будинки сімейного типу. У ці та інші сім’ї влаштували 37 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Про це сьогодні, під час апаратної наради у голови Полтавської ОДА, повідомила начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Інна Конончук.

– Загалом у 41 дитячому будинку сімейного типу та 151 прийомній сім’ї виховується 518 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа. З них 7 прийомних сімей (13 дітей) з території проведення АТО. Із загальної кількості прийомних дітей та дітей-вихованців, 59 досягли повноліття і продовжують навчатися у професійно-технічних та вищих навчальних закладах. Більше половини дітей (59,7%) у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу виховуються разом з братами та сестрами – 309 дітей з 134 родинних груп, – розповіла Конончук.

Загальна кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у порівнянні з 2016 роком зменшилася на 3,9 % (із 2252 до 2164 дітей).

– Службами у справах дітей області особливу увагу приділено роботі з сім’ями, у яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. Протягом 2017 року провели 3179 перевірок умов проживання та виховання дітей, вжито заходів щодо їх соціального захисту. У результаті проведення комплексу профілактичних заходів, кількість дітей, які перебувають на обліку служб у справах дітей як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах, складає 623 особи. У 2017 році до суду подано позови про позбавлення батьківських прав та про відібрання дітей у батьків без позбавлення батьківських прав щодо батьків 228 дітей. Судами прийнято відповідні рішення щодо батьків 164 дітей, – продовжила Інна Конончук.

Вона зазначила, що з метою збільшення кількості дітей, охоплених сімейними формами виховання, необхідно провести підготовчу роботу та затвердити регіональний план реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.

– Керівникам районів, а саме: Глобинського, Гребінківського, Шишацького, Решетилівського, Чутівського, Хорольського, у яких кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, охоплених сімейними формами виховання, менше 89 %, необхідно вжити додаткових заходів щодо охоплення дітей сімейними формами виховання. Слід продовжити і проведення відповідної інформаційної кампанії.

У свою чергу, голова Полтавської ОДА Валерій Головко висловив переконання, що повинна змінитися філософія виховання дітей-сиріт:

– Інтернат – режимний заклад, який ламає психіку і випускає у великий світ непристосованих для життя людей. Тож приємно відзначити, що у нас зростає кількість будинків сімейного типу і прийомних родин – їх уже 41 і 151 відповідно.

Загалом же, в облдержадміністрації, райдержадміністраціях, при виконкомах міських та районних у містах рад провели 117 засідань Координаційної ради у справах дітей, на яких розглянули 247 питань щодо захисту прав та інтересів дітей. На обліку служб у справах дітей перебуває 2789 дітей, у т.ч. 2164 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, 623 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Протягом 2017 року встановили статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування 284 дітям.

Із метою запобігання дитячій безпритульності та бездоглядності, службами у справах дітей області у взаємодії з працівниками превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у Полтавській області, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у 2017 році проведено 654 профілактичних заходи (рейди): „Діти вулиці”, „Вокзал” тощо. Під час яких виявили 240 дітей, із них: вилучили з несприятливого середовища – 94, попередили – 146. Обстежили 1658 сімей, попередили 902 батьків та 7 посадових осіб, ініціювали притягнення до відповідальності 185 батьків та 23 посадові особи.

Система Orphus