“Ми рятували інших, не думаючи про себе”, – військові медики 8 ОАСР
“Ми рятували інших, не думаючи про себе”, – військові медики 8 ОАСР
Учора в УМСА провели практичний семінар «8 рота: ми рятували інших, не думаючи про себе!», присвячений Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні та вшануванню учасників АТО, зокрема 8-ї Полтавської окремої автомобільної санітарної роти – воїнам, які воюють, воювали і полягли на сході України.
Захід підготував Центр управління освітньо-виховною та гуманітарною роботою з молоддю, відділ культурно-освітньої діяльності академії, кафедри медицини катастроф та військової медицини.
Гості поділилися своїми спогадами про події під час перебування в зоні АТО, ознайомили з історією створення 8-ї Полтавської окремої автомобільної санітарної роти, обговорили роль медика в сучасній війні, людські якості, професійні знання і вміння, необхідні військовому медику та дали цінні поради майбутнім військовим медикам.
Також відбулася презентація відеофільму «Шлях 8-ї Полтавської окремої автомобільної санітарної роти», сюжет до якого детально прокоментував Анатолій Тополя. Реальні події, зображені у фільмі, справили на глядачів не аби яке враження.
Присутніх на заході вітали своїми творчими номерами колективи відділу культурно-освітньої діяльності академії.
Історична довідка
Відповідно до припису Міністерства оборони України, у серпні 2014 р. при Полтавському обласному військовому комісаріаті створюється 8-ма окрема санітарно-автомобільна рота. Навчання водії-санітари проходили у м. Полтава на базі 179-го навчального центру. На виконання цього мобілізаційного завдання лікувально-профілактичні заклади області виділили 45 санітарних автомобілів для формування матеріально-технічної бази автомобільного складу цієї роти. 27 серпня 2014 р. санітари виїхали в зону АТО. Зона відповідальності – від Донецького аеропорту до Маріуполя. Завдання – вивозити поранених з передової до шпиталів. За кілька днів вирушили в зону Іловайського котла. Дві санітарні роти, полтавська та хмельницька, протягом 4-х діб, без зброї та бронежилетів, під білими прапорами виносили поранених та загиблих, під кулями і снарядами рятували поранених побратимів. Їм доводилось також відправляти додому «двохсотих» загиблих. Потім були Донецький аеропорт, Дебальцеве, Піски, Авдіївка, Мар’їнка, Маріуполь… Добровільно санітари роти заїжджали на окуповану територію, щоб забрати поранених та загиблих. Ніхто не знав, чи повернутся назад. За весь період служби в зоні АТО особовим складом роти було евакуйовано більше 11 тисяч поранених.