Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Медики Полтавщини підбили підсумки роботи за 2017 рік (ФОТО)

Медики Полтавщини підбили підсумки роботи за 2017 рік (ФОТО)

Сьогодні в Українській медичній стоматологічній академії відбулось розширене засідання колегії Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА. Запрошені обговорили досягнення та недоліки у своїй роботі, окреслили завдання на майбутнє.

У роботі колегії взяли участь: голова Полтавської ОДА Валерій Головко, заступник голови ОДА Олег Пругло, народний депутат України Костянтин Іщейкін, директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак, голова постійного комісії обласної ради з питань охорони здоров’я Людмила Овчаренко, депутати обласної ради, голови районів та ОТГ, головні лікарі медичних установ області, представники громадськості.

Як повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак, станом на сьогодні в області функціонує 35 Центрів ПМСД, до складу яких входить 332 амбулаторії загальної практики сімейної медицини та 616 фельдшерсько-акушерських пунктів.

У рамках процесу децентралізації та добровільного об’єднання територіальних громад у 2017 році створено Центри ПМСД Пришибської та Засульської ОТГ. Також у минулому році створено 4 госпітальні округи (Південний, Північний, Західний та Східний).

Продовжили структурну реорганізацію акушерсько-гінекологічних центрів та педіатричних служб шляхом створення перинатальних центрів та міжрайонних пологових відділень. Завдяки цьому, у минулому році, показник дитячої смертності в області зменшився, у порівнянні з 2016 роком з 5,9 до 3,9 на 1000 народжених живими. Цей показник по Україні складає – 7,32%.

Вдалося покращити минулого року і матеріальну базу.

– На будівництво та реконструкцію медичних установ області у 2017 році використано майже 149 млн грн. Проведено капітальний ремонт лікувально-профілактичних заходів на майже 114 млн грн. Завершено реконструкцію адміністративної будівлі Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф за кошти обласного бюджету. Завдяки співпраці зі Світовим банком, медичні заклади області оснащені сучасним обладнанням на загальну суму близько 380 млн грн. Закуплено добові кардіостимулятори, УЗД-апарати, апарати штучної вентиляції легенів та багато іншого, – зазначив Віктор Лисак.

Він наголосив, що вперше на Полтавщині на сучасному діагностичному обладнанні в обласному клінічному кардіологічному диспансері проводять лікування серцевого ритму за допомогою немедикаментозних інтервенційних технологій.

Вдалося медикам Полтавщини й зменшити захворюваність на туберкульоз на 5,5%. Тепер цей показник складає 52,7 на 100 тис. населення.

Серед основних завдань, що стоять перед медиками – комп’ютеризація медичних закладів, перехід на електронну документацію, формування реєстрів пацієнтів, реформування неврологічної служби та інше.

– Сьогодні головному лікарю недостатньо бути лише гарним фахівцем своєї справи, він має бути й менеджером. Вміти організувати роботу закладу, створити умови для пацієнтів. Також потрібно звернути увагу на профілактику захворювань та діагностику. Первинна ланка повинна дати відповідь – скільки здорового населення і скільки має ті чи інші захворювання. Потрібно формувати медичну культуру людей, щоб вони обстежувались і запобігали хворобі, або ж, якщо вже захворіли, то лікувалися на ранній стадії захворювання. У нас з вами одна мета – надання якісної та ефективної допомоги людям, – підсумував голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

 

Система Orphus