Ви тут:
Полтавщина Спорт Суспільство 

Котелевські юні скелелази привезли шість медалей зі змагань на Сумщині

Котелевські юні скелелази привезли шість медалей зі змагань на Сумщині

Нещодавно в Охтирському районі Сумської області пройшли Відкриті змаганнях зі скелелазіння. Участь у них взяли і вихованці гуртків «Спелеологія» Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Гуртки «Спелеологія» діють на базі Котелевської гімназії № 1 імені Сидора Ковпака. У шкільній спортивній залі обладнаний скеледром, на якому вихованці вдосконалюють свої навички зі скелелазіння. Про це повідомили у Полтавській ОДА.

— Усі, хто захоплюється цим видом спорту мають гарну фізичну підготовку. Сильні руки, ноги, добре розвинені м’язи спини та плечі мають всі скелелази. Для спелеологів скелелазіння – це можливість добре загартовуватися фізично і набути певні навички для подолання вертикальних печер, — розповів директор Полтавського обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді Станіслав Комісар.

Скелелазіння у нашій країні не дуже популярний вид спорту, скажімо, як футбол, волейбол чи великий теніс. Проте охочих забратися зі страховкою високо вгору, нехай і по імпровізованій скелі, все ж таки вистачає. Тож серед учнів спелеологічні гуртки користується великою популярністю.

На скеледромі вихованці відпрацьовують вкрай необхідні навички вільного лазіння та підземного сходження, які застосовуються під час першопроходження печер, ще то того, як будуть зроблені навіски.

У спортивній залі гімназії проходять змагання зі спелеотехніки та скелелазіння між гуртками, вихованці міряються силами, а кращі з них беруть участь у змаганнях, які проводяться в інших містах та районних центрах України.

Другий рік поспіль юні спелеологи беруть участь у Відкритих змаганнях зі скелелазіння, що проходять на базі Бугроватського навчально-виховного комплексу Охтирського району Сумської області.

— Котелевські учасники змагання склали достойну конкуренцію господарям—скелелазам. Молодці! Так тримати! — додав Станіслав Комісар.

Переважно склад котелевської команди на змаганнях на Сумщині базувався на молодшій групі — учнях 5-7 класів. Проте, хоч і не всім складом, участь у Відкритих змаганнях зі скелелазіння взяли ще й середні та старші групи.

За результатами виступів учасників, турнірна таблиця розташувалася таким чином: серед дівчат у молодшій групі 3 місце посіла Анастасія Верблюд, 2 місце —Анастасія Карпенко, а володаркою почесного першого місця стала Дана Стрілець.

Турнірна таблиця серед хлопчиків у середній групі має такий вигляд: 2 місце виборов Дмитро Шаповал, 1 місце — Ярослав Мяло. Серед дівчат у старшій групі  місце завоювала Іванка Рахманова.

— Такі заходи не лише виявляють кращих спортсменів, виховують командний дух та дух суперництва, вони зближують. Діти спілкуються між собою, знаходять нових друзів, діляться враженнями, обмінюються досвідом а й просто чудово та з користю проводять час, — наголосив директор Полтавського обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді.

Система Orphus