Ви тут:
PROвсе Освіта Суспільство 

Інтернет на користь: ресурс Math Science Music про вивчення математичних законів через музику

Інтернет на користь: ресурс Math Science Music про вивчення математичних законів через музику

Найцікавіше з ресурсу Math Science Music, що дозволить пояснити школярам математичні закономірності у захопливому музичному форматі.

Що ми чуємо, коли слухаємо музику? Приємну мелодію. Однак, виявляється, що кожна музична композиція побудована за чіткими математичними законами. Так, знаючи ці закономірності, можна кодувати будь-який трек формулами. А, в свою чергу, сухі математичні формули – перетворити на справжню музику!

Що таке Math Science Music та які його переваги

Math Science Music – освітня платформа, сенс якої полягає у використанні музики як інструменту для вивчення шкільного курсу математики та природничих наук. Усі матеріали сайту є у вільному доступі, тому можуть бути використані приватними та державними школами з будь-якої країни світу.

Пояснення звичайних дробів на прикладі розмірності нот

Як виник проект

Створення проекту Math Science Music ініціював Голова Інституту джазу Thelonious Monk Хербі Хенкок. Для нього було мрією життя надихати молодь вивчати математику та інші точні науки, залучаючи музику.

На думку Хербі Хенкока, за допомогою музики можна легко опанувати складні математичні концепції, зважаючи на тісний зв’язок математичних і музичних законів.

Хербі Хенкок (американський музикант, володар 14 премій Греммі та один з найбільш впливових джазових музикантів XX ст.) під час презентації проекту Math Science Music.

Проект реалізували при спільній роботі міжнародних експертів з математики, природничих наук та музики, за підтримки Міністерства Освіти США та всесвітньої організації ЮНЕСКО. До розробки освітньої платформи долучились також і викладачі з 7 провідних американських університетів.

Презентація проекту Math Science Music відбулася у квітні 2016 року, у міжнародний День джазу. Наразі ресурс англомовний, але розробники обіцяють найближчим часом адаптувати сайт декількома мовами.

Головна концепція та види навчальних матеріалів на Math Science Music

На сайті представлені видеоуроки, ігри та застосунки, що пояснюють співвідношення між музикою і цифрами, музикою і фізичними та біологічними явищами.

Так, викладачі з провідних університетів США у відеоуроках навчають малювати ритми через геометричні пропорції і розповідають, що відбувається з мозком, коли людина слухає музику. Найкращі спеціалісти зрозуміло пояснюють, як розкласти мелодію на партії окремих інструментів, а потім зібрати назад за допомогою знань з алгебри.

Наразі на сайті представлені матеріали з окремих розділів математики для учнів молодшої, середньої та старшої школи, а протягом 2018/2019 років заплановане поповнення матеріалами з природничих дисциплін.

Ключові навчальні блоки освітньої платформи

Що цікавого можна знайти на сайті

На освітній платформі міститься безліч корисної інформації, однак обрали найбільш цікаві, на наш погляд, ресурси з окремих розділів. Їх використання дозволить вашим учням подивитися на шкільний курс математики під новим творчим кутом.

Chrome Music Lab включає 12 тематичних ігрових додатків, кожен з яких присвячений певній темі (створення ритму, що можна використовувати на уроках математики при вивчення дробів; формування спектрограми на прикладі звуку музичних інструментів, який наочно зображує фізичні явища тощо). Сервіси всіх представлених додатків дозволяють імпровізувати, створюючи власні мелодії;
OIID – платформа, що дозволяє розкладати музику на окремі треки, мікшувати звуки, створюючи з існуючих нові композиції на основі математичних закономірностей.
Mathematics of Music – теоретичний блок, створений викладачами провідних американських вузів, в якому пояснюються принципи комбінаторики та теорії чисел через ритм, тригонометричні закономірності через побудову графіків звукових хвиль, розуміння принципів логарифмів через інтервали між нотами та опанування принципів стохастичного руху шляхом побудови мелодії звуків).
Impromptu – програма, що дозволяє створювати інтерактивні музичні композиції, опановуючи пропорційні числа, коефіцієнти та буквальним чином чути математику.
Groove Pizza – програма, за допомогою якої можна з легкістю вивчати кути, принцип побудови геометричних фігур, залучаючи звуки одночасно трьох музичних інструментів в одному з шести стилях виконання.
The Biological Fundation of Music – серія відеолекцій, кожна з яких присвячена дослідженням провідних нейробіологів, психологів, музикантів тощо щодо впливу музики на людину.

 

Chrome Music Lab дозволяє імпровізувати ритми з залученням знань дробів

Освітня платформа Math Science Music дозволяє здійснювати навчання найбільш прогресивним чином – з використанням сучасних технологій та із залученням власного творчого потенціалу. Таким чином з використанням інтерактивних додатків Math Science Music можна одночасно збагнути сенс та практичне застосування складних математичних формул і опанувати основи музичної грамотності.

Ресурс є загальнодоступний, всі відео- та текстові матеріали містяться у вільному доступі англійською мовою. Однак, якщо ваша англійська недосконала, то мовний бар’єр можна легко вирішити таким чином:

Для автоматичного перекладу тексту web-сторінки більш зрозумілою для вас мовою використовуйте браузер Google Chrome (в правому куті адресного рядку пошуку міститься спеціальний маленький значок GR, натиснувши в ньому на Параметри, можна обрати бажану мову автоматичного перекладу).

Для додання титрів українською чи російською до англомовного відео використовуйте вбудований сервіс Youtube. Для його активації необхідно натиснути на значок Субтитри у правому нижньому куті віконця Youtube, а далі обрати відповідну мову у Налаштуваннях (Переклад – потрібна мова). Звісно, переклад далеко не досконалий, але сенс збагнути нескладно.

Джерело: naurok.com.ua

Система Orphus