Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Хор Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ співав у гала-концерті в театрі Зеньковецької у Львові

Хор Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ співав у гала-концерті в театрі Зеньковецької у Львові

У столиці Галичини завершився ХХІ Міжнародний фестиваль «Прощання з колядою». Розпочалася розколяда вітальним словом Голови Львівського ставропігійного Братства святого апостола Андрія Первозваного отця Юрія Федіва Свято-Успенського храму УАПЦ та спільного разом із глядачами співу «Добрий вечір тобі, пане-господарю!..»

У гала-концерті, який відбувся на сцені Національного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, з особливим натхненням виступив і Хор Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви.

Цього дня також давні й сучасні колядки під орудою Руслана Ляшенка виконали Муніципальний хор «Гомін» та «Ставрос» Львівського ставропігійного братства св. ап. Андрія Первозваного, яке організувало мистецьке дійство, а також – парафіяльні «Оранта» Успенської ставропігійної церкви та храму Архістратига Михаїла УАПЦ, зразковий дитячо-юнацький хор «Радуниця» й дівочий «Грація» Львівського державного коледжу культури і мистецтва, студенти 3-го курсу режисерської групи цього навчального закладу, Галицький камерний хор «Слов’янка» храму Івана Хрестителя УГКЦ міста Львова, юнацький театр «Хліб» Миколаївського районного будинку культури, Хор Митрополичого кафедрального собору УАПЦ із Івано-Франківська. Віншували вихованці недільних шкіл львівських парафій Успіння Богородиці та Успіння праведної Анни.

Із подячним словом до організаторів, співаків та гостей звернувся предстоятель УАПЦ Макарій та нагородив Благословенними грамотами за доброчесне служіння у Святій Вірі Православній, жертовність і труди во славу Святої Української Автокефальної Православної Церкви Київської Патріархії усіх артистів, котрі виступали цього дня на сцені. Регентові Хору Харківсько-Полтавської єпархії матінці Олександрі Горай від Львівської міської ради начальники Департаменту розвитку Наталя Бунда та Відділу внутрішньої політики Євген Бойко вручили Подяку за вагомий внесок у збереження й поширення обрядових традицій, та збагачення духовності українського народу. Завершився фестиваль спільною Соборною Молитвою «Бог Предвічний».    

Хор ХПЄ та його художній керівник Олександр Горай привітали колядою й блаженнійшого Макарія, митрополита Київського і всієї України УАПЦ та побажали Предстоятелеві Божої ласки й милосердя. Щиро зустріли полтавських співаків й у Львівській мерії – наші земляки захоплювалися красою міста під час екскурсійних подорожей, дивувалися його неповторності з висоти ратушної вежі з головним годинником, а в подарунок неодмінно отримували галицьку каву й шоколад…

«Розколяда по-львівськи вдалася! – організаторам фестивалю, високоповажним артистам, вибагливим господарям-глядачам, котрі вщерть заповнили театральну залу й так шанобливо зустріли співаків, дякує від полтавських хористів заслужений працівник культури України Валентина Шемчук. – Це святкова урочистість, щира єдність, тепла гостинність! А коляда, як знаємо, – і Різдвяний спів, і водночас винагорода за величальну пісню… Тож:

“Хай над вами Бог витає! Всі напасті одвертає,

Щоб не хворіли ніколи – від Миколи й до Миколи,

Щоб з роси вам і води були статки й гаразди!..» 

Світлини Мирослава Бачинського

Система Orphus