Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

«Боротьба з неплатниками аліментів – один з пріоритетів роботи обласної юстиції», – Олег Тимченко

«Боротьба з неплатниками аліментів – один з пріоритетів роботи обласної юстиції», – Олег Тимченко

Ми розпочали активну боротьбу за права жінок та дітей. І боротьба з неплатниками аліментів – один із пріоритетів нашої роботи. З прийняттям так званого закону #ЧужихДітейНеБуває на виконавців покладено низку нових обов’язків.

Відтепер виконавці судових рішень забезпечать стабільно високу якість роботи під час виконання обов’язків, які пов’язані зі стягненням коштів з тих громадян, які мають заборгованість зі сплати аліментів, оскільки постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника виготовляються за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження, підписуються державним виконавцем, скріплюються печаткою органу державної виконавчої служби та направляються сторонам виконавчого провадження не пізніше наступного робочого дня з дня їх винесення. У разі оскарження рішення, дії виконавця, постанови, якщо їх не скасовано, підлягають виконанню відповідними органами після розгляду справи відповідним судом.

У разі погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі, тимчасове обмеження у праві виїзду особи з України, у праві керування транспортними засобами та користуванні зброєю скасовується на підставі постанови державного виконавця.

За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців, державний виконавець складає протокол про вчинення боржником адміністративного правопорушення та надсилає його для розгляду до суду за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби.

Той із батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина, самостійно вирішує питання щодо тимчасового виїзду дитини за межі України з метою лікування, навчання дитини за кордоном, відпочинку, за наявності довідки, виданої органом державної виконавчої служби, про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців. Така довідка видається органом державної виконавчої служби на вимогу стягувача протягом 10 днів та дійсна впродовж 1 місяця.

Довідка виготовляється на бланку органу державної виконавчої служби, підписується його керівником та скріплюється печаткою органу державної виконавчої служби.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко

Система Orphus