Ви тут:
Р Суспільство Україна 

Арсеній Яценюк у Вашингтоні: Очікуємо жорсткої реакції західних партнерів на призначення виборів російського президента на українській території

Арсеній Яценюк у Вашингтоні: Очікуємо жорсткої реакції західних партнерів на призначення виборів російського президента на українській території

Очікуємо жорсткої реакції західних партнерів на призначення виборів російського президента на українській території”,  – заявив лідер партії “Народний фронт” Арсеній Яценюк журналістам під час візиту до Вашингтона у вівторок, 6 лютого.

Лідер “Народного фронту” повідомив, що сьогодні провів зустрічі з Помічником Державного секретаря Сполучених Штатів у справах Європи Вессом Мітчеллом, Радником Президента США з питань Європи та Росії Фіоною Хілл, Помічником Міністра оборони Сполучених Штатів з питань міжнародної безпеки Робертом Каремом, лідером демократів у конгресі США Ненсі Пелозі, а також виступив у Раді зовнішніх відносин. 

Арсеній Яценюк наголосив, що одним із головних питань, обговорюваних ним під час зустрічей, було “геополітичне питання, яке стоїть на порядку денному України і повинно стояти на порядку денному всього світу, в тому числі Сполучених Штатів Америки”: “Президент Путін проводить свої вибори на українській території – в Автономній Республіці Крим. Він призначив ці вибори, а точніше власне перепризначення, на 18 березня, – саме на день незаконної анексії, окупації української території”.

Ми очікуємо жорсткої реакції з боку наших західних партнерів і з боку США щодо того, що вибори на українській території можуть проводитися тільки по відношенню до Президента України, а не президента Росії. І тут світ і Сполучені Штати Америки в першу чергу, як лідер вільного світу, повинні заявити власну позицію”,підкреслив лідер “Народного фронту”.

Він повідомив, що фракція “Народного фронту” зареєструвала проект постанови про звернення Верховної Ради України до країн Великої сімки, ОБСЄ і до всього вільного світу у зв’язку із незаконною підготовкою виборів президента Росії на тимчасово окупованій частині території України: “Думаю, що український парламент свою волю проявить. Зараз треба, щоби і Сполучені Штати, і країни Великої сімки, і Європейський Союз так само зайняли позицію по незаконності виборів президента Росії на українській території”.

Арсеній Яценюк також підкреслив, що вітає рішення Сполучених Штатів Америки щодо так званого “кремлівського списку”: “Питання в імплементації цього рішення, а саме – в запровадженні санкцій по відношенню до осіб, які вчинили міжнародні злочини як проти української держави, так і проти західного світу в тому числі. Адже не секрет, що Росія втручається у західні вибори. І не секрет, що Росія буде втручатися в українські вибори. І для Путіна українські, і президентські, і парламентські вибори будуть не менш значущі, ніж чи то вибори в західному світі, чи то навіть власне переобрання”. 

Нагадаємо, Арсеній Яценюк перебував з візитом у Вашингтоні 6-7 лютого. У рамках візиту відбулась його зустріч із сенатором США від Республіканської партії Робертом Портманом та виступи у Атлантичній раді та Heritage Foundation.

Система Orphus