Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

40 маршрутним автобусам Полтавщини провели тестування (ФОТО)

40 маршрутним автобусам Полтавщини провели тестування (ФОТО)

Сьогодні на площі біля Полтавської обласної ради розпочали перевірку технічного стану транспортних засобів, які пропонуються для використання на маршрутах і заявлені на участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування. Сам конкурс відбудеться 20 лютого.

Транспорт пригнали з усієї області на перевірку. З-поміж представлених на конкурс, згодом оберуть кращих серед перевізників.

У перший день приїхало 40 автобусів. Їх відразу стали перевіряти представники обласної влади, патрульна поліція та Укртрансбезпека. Чимало критеріїв визначено для того, щоб “випустити транспорт у світ”, розповів начальник управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Юрій Кривошеєв:

“За основу в перевірці, беремо безпеку, зовнішній вигляд транспорту, чистоту, здоров’я водія. Опираючись на ці фактори, тестуємо автобуси. Найбільше подало заявок представників з Полтави та Кременчука. Звичайно, є і невеликі маршрути, але це не завадило перевізникам приїхати сюди. Деякі маршрути нерентабельні, намагаємося об’єднувати їх. Ціни на квитки поки що не підвищуємо. Перш за все, звертаємо увагу на безпеку. Бо від неї залежить не одне життя”.

Після огляду третини автобусів, перевіряючим все ж вдалося знайти недоліки в роботі транспорту. Однак, вони незначні.

“Що заважає недопустити виїзд на маршрут? Це і нестача аптечки, й поламані дверцята, і зайве сидіння. Також це незадовільний стан здоров’я водія чи відсутність його медичної довіки. Проте, це не страшні перепони. Упродовж двох днів реально зробити заміну водія чи купити необхідні ліки. Ми показуємо на відсутність необхідного, а перевізники вирішують, як їм робити далі”, – зазначив інспектор відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції Полтави Тарас Полтавець.

Два автобуси сьогодні та ще два завтра, “пригнав” перевізник із Кременчука Василь Титик. Він з 2001 року займається перевезеннями. Наразі працює на маршрутах Полтава-Горішні Плавні, Полтава-Кременчук.

“Стежу за людьми і транспортом. Спасибі Полтавській ОДА, що зробили дорогу на Кременчук, аби ще відремонтували на Горішні Плавні. Проблема, що залізо ламається, а нове придбати коштує великих грошей. Зараз, те саме Вольво купити просто нереально. Мусимо викручуватися”.

Перевірка технічного стану транспортних засобів, документації та виявлення несправностей – плановий захід. На рік таких може бути три-чотири. Після огляду, водії чекатимуть конкурсу з перевезень на маршрутах загального користування. Його анонсують на 20 лютого.

Система Orphus