Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

31 мільйонер Полтави подав декларацію своїх доходів: звіт податкової за рік

31 мільйонер Полтави подав декларацію своїх доходів: звіт податкової за рік

Сьогодні, у ДПІ в Полтаві, для журналістів провели прес-конференцію. Звітували щодо декларування громадянами своїх доходів за минулий рік. Як виявилося, найбільше декларацій подали мільйонери. Таких у місті 31.

За 2017 рік, громадяни та самозайняті особи, подали 3246 декларацій про майновий стан і доходи, у тому числі, 1569 обов’язкових та 1677 декларацій для отримання податкової знижки. Остання передбачає документально підтверджену суму витрат платника податку, протягом звітного року. На неї дозволяється зменшення загального річного оподатковуваного доходу. Його одержують за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, пояснила завідувач сектору організації роботи ДПІ у Полтаві Тетяна Гуржій:

“Найбільше податкову знижку використовують на навчання, а також за результатами страхування. Користуються попитом у громадян і послуги придбання житла в іпотечний кредит або ж оплати допоміжних репродуктивних технологій, чи всиновлення дітей. Часто знижку витрачають ті, хто перевів машину з бензинового опалення на газ. Однак для того, щоб мати її, потрібно мати відповідний пакет документів. Рекомендуємо громадянам оформлювати їх легально”.

На прес-конференції зазначили, що за 2017 рік, 31 громадянин Полтави задекларував отримані доходи, сума яких перевищила 1 млн грн. Переважно, інвестували кошти у майно або отримували доходи від корпоративних акцій. Один громадянин подав декларацію, де сума коштів сягала 12 млн. У 2016 мільойнерів у місті було вдвічі більше – 79. Проте, платили вони 4,2 млн до оподаткування. Сума податку на доходи фізичних осіб, яка підлягала поверненню з бюджету та фактично повернута за деклараціями 2016 року, склала 2,2 млн грн.

Обов’язково підлягають декларуванню визначений список доходів.

“Це заяви про доходи у вигляді спадщини чи подарунку, про надання майна в лізинг, оренду або суборенду. Інвестиційні прибутки, іноземні доходи, продаж рухомого чи нерухомого майна. Інші доходи протягом року, оподаткування яких не здійснювали раніше. Невід’ємною частиною є сплата 18% військового збору до всіх видів доходів громадян”, – повідомила головний державний ревізор-інтсруктор відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб та єдиного внеску у ДФС у Полтавській області Олена Коробова.

Нагадали в податковій і про використання електронних ключів. Наявність їх у громадян, значно спрощує процедуру заповнення декларацій, переконаний в.о. начальника ДПІ у Полтаві ГУДФС у Полтавській області Олег Бакун:

“Подавати декларації в електронному вигляді – набагато легше і простіше. Маючи електронний ключ і доступ до інтернету, ви можете швидко поставити підпис в елетронному кабінеті на сайті ДПІ. Функції кабінету розширюємо. Тепер можна опрацьовувати інформацію щодо доходів, витрат чи сплати платежів. Зробити це можливо навіть у відпустці. Ми переходимо на електронний формат спілкування з платниками. Тож, не треба витрачати час, щоб їхати по справах у податкову”, – наголосив Бакун.

Також у податковій нагадали про старт заповнення Е-декларацій. Час подачі документів – до 1 травня. Варто звернутися громадянам до Центру обслуговування платників податків ДПІ у м. Полтаві, за адресою вул. Європейська, 155, каб. № 14.

Крім того, завдяки активному розвитку електронних сервісів, громадяни можуть подавати річну декларацію про майновий стан і доходи в режимі реального часу, нагадали працівники податкової служби.

Система Orphus