Ви тут:
Суспільство Україна 

“Жителі Криму та непідконтрольних територій Донбасу зможуть зареєструватися на ЗНО за спрощеною процедурою”, – Вадим Карандій

“Жителі Криму та непідконтрольних територій Донбасу зможуть зареєструватися на ЗНО за спрощеною процедурою”, – Вадим Карандій

Для осіб, які живуть і навчаються в Криму чи на непідконтрольних територіях Донбасу, процедуру реєстрації на ЗНО спрощено. Вони зможуть подавати пакет документів  у електронному вигляді, а також реєструватися в додатковий період.

Про це розповів директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій, повідомляють у МОН.

Перш за все, якщо житель непідконтрольних територій не зможе подати документи для реєстрації поштою, то він матиме змогу подати скан-копії документів електронним листом на адресу регіонального центру. Також якщо особа не зможе вказати українську адресу для отримання листа, інформація про результати реєстрації надійде на його електронну пошту. В такому випадку сертифікати ЗНО, які учасник мав отримати фізичним листом, зберігатимуться в регіональному центрі. Забрати їх можна буде у зручний час або в пункті проведення ЗНО під час першого тестування.

Однак, Вадим Карандій нагадав, що аби взяти учать у ЗНО, цьогорічним випускникам з Криму та непідконтрольних територій Донбасу потрібно бути зарахованим за будь-якою формою навчання у загальноосвітній заклад на території України.

Якщо жителі тимчасово неконтрольованих територій, а також учасники АТО не зможуть зареєструватися в основний період, то для них буде доступна реєстрація в додатковий – з 3 до 21 травня.  

«Право зареєструватися у додатковий час дозволить пройти зовнішнє незалежне оцінювання, але виключно у додатковій сесії. Календар цієї сесії побудований таким чином, щоб наблизити її до початку вступної кампанії. Тож учасники зможуть за невеликий відрізок часу як пройти ЗНО, так і подати документи до вишу», – зазначив Вадим Карандій.

Він також повідомив, що цьогоріч для реєстрації на ЗНО вступники мають заповнити реєстраційну картку на сайті УЦОЯО та надіслати до регіонального центру комплект документів:

  • заповнену реєстраційну картку;
  • копію паспорта або інший документ;
  • дві однакові фотокартки;
  • копія документа про повну загальну середню освіту або довідку про здобуття такої впродовж 2018 року;
  • документ, що підтверджує створення особливих умов (за потреби).