Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

“З 1 квітня розпочнеться підписання декларацій з лікарями ПМД”, – Віктор Лисак

“З 1 квітня розпочнеться підписання декларацій з лікарями ПМД”, – Віктор Лисак

Сьогодні у Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА, під час брифінгу, про це розповів Віктор Лисак.

“З 1 квітня розпочнеться підписання декларацій з лікарями ПМД. Кожен пацієнт повинен обрати собі лікаря, у якого буде лікуватись, незалежно від місця реєстрації чи проживання”, – повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

Кожен пацієнт сам обирає свого сімейного лікаря, а дітям – педіатра. При виборі лікаря, який працює в лікарні чи приватного, радять звертати увагу на ліцензію та сертифікацію. Лікарю ПМД забороняється відмовляти у прийнятті декларації про вибір лікаря, крім випадків, передбачених законодавством. Це можливо, якщо пацієнт не виконує медичних приписів або правил внутрішнього розпорядку медзакладу, за умови, що це не загрожуватиме життю хворого і здоров’ю населення.

Також лікар може відмовити пацієнту в підписанні декларації, якщо він уже набрав оптимальний обсяг практики ПМД у 2 тис. пацієнтів.
Довідково. Підписуючи декларацію, пацієнт повідомляє Національну службу здоров’я України про вибір лікаря первинної медичної допомоги. На основі цієї інформації, занесеної в реєстр, НСЗУ обчислює кошти, які за контрактом має отримати медична практика (заклад, або лікар- ФОП), до якої прикріпився пацієнт.