Ви тут:
Культура Суспільство 

В Україні розпочинають роботу над історичним трилером про Голодомор

В Україні розпочинають роботу над історичним трилером про Голодомор

Студія «Kinorob» та Український інститут національної пам’яті підписали угоду про співпрацю в рамках роботи над історичним трилером Гарет Джонс.

Студія Kinorob, яка працює над створенням історичного трилера «Гарет Джонс», спільного виробництва Польщі, Великобританії та України за підтримки Держкіно, підписала угоду про співпрацю з Українським інститутом національної пам’яті. Згідно з умовами угоди, команди об’єднають зусилля заради популяризації історії України у світі та інформування суспільства про події, пов’язані з Голодомором 1932-1933 років в Україні. Про це повідомили у Держкіно

«Україна ставить собі за завдання донести до світу правду про страшний злочин геноциду, який був здійснений тоталітарним режимом в Україні у 1932 – 1933 роках. Тому цей проект є надзвичайно важливим. Адже він дозволить побачити сучасним європейцям ті страшні події очима Гарета Джонса – європейця, який зумів прорвати сталінську інформаційну блокаду. Фільм потрібен і українцям, адже ми продовжуємо переосмислювати своє минуле, долати спадщину тоталітаризму. Зрештою, Україна відчуває брак якісного історичного кіно. І я вірю, що цей фільм, який знімає високопрофесійна команда, стане кроком у розвитку й українського історичного кіно», – наголосив Голова Українського інститут національної пам’яті Володимир В’ятрович.

«Гарет Джонс» – це історія відомого британського журналіста-дослідника, який попри смертельну небезпеку відправився до Радянської України, щоб викрити та донести до світової спільноти всю правду про трагедію українського народу – Голодомор. Саме його викриття згодом стало підґрунтям для роману «Колгосп тварин» Джорджа Орвелла. Режисером стрічки є Голова Європейської кіноакадемії, відома польська режисерка Agnieszka Holland.

У рамках роботи над проектом Український інститут національної пам’яті надасть авторам фільму консультації та доступ до фото та відеоматеріалів, а також архівних документів, результатів наукових досліджень, інформативних та аналітичних текстів, пов’язаних з подіями Голодомору 1932-1933 років та постаттю Гарета Джонса.

«Ми вдячні Українському інституту національної пам’яті за готовність до співпраці та всебічну підтримку історичного трилерf «Гарет Джонс». Надана командою інституту інформація, архівні матеріали та консультації дуже важливі для нас і допоможуть у створенні фільму, – зазначив продюсер стрічки Egor Olesov. – Крім того, в рамках роботи над проектом ми плануємо разом з партнерами провести ряд освітніх та культурно-мистецьких заходів, які будуть спрямовані на популяризацію в міжнародній спільності інформації про події, пов’язані з Голодомором 1932-1933 років в Україні».

Зйомки українського блоку фільму розпочнуться на початку березня 2018-го року, а згодом пройдуть у Польщі та в Шотландії.

Система Orphus