Ви тут:
Культура Суспільство 

Ukraine on Film: у Брюсселі покажуть п’ять українських фільмів

Ukraine on Film: у Брюсселі покажуть п’ять українських фільмів

Фестиваль відбуватиметься у Центрі образотворчих мистецтв BOZAR – найбільшій  культурній інституції Бельгії.

Першою стрічкою, яку покажуть у рамках днів українського кіно, стануть “Тіні забутих предків” Сергія Параджанова. У Брюсселі фільм презентує виконавиця головної ролі – актриса Лариса Кадочникова.

Також у межах кінофесту покажуть стрічку Валентина Васяновича “Рівень чорного”, яку у 2017 році Україна обрала національним кандидатом на премію “Оскар” за найкращий фільм іноземною мовою.

Крім того, у Брюсселі продемонструють психологічну драму “Стрімголов” Марини Степанської. Вперше у світі її побачили під час конкурсної програми 52-го Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах.

Також відвідувачі фестивалю побачать і українське фентезі “Сторожова застава”, права на переклад якого уже придбали у 19 країнах світу. Масштабні зйомки відбувались у Карпатських горах, а також гранітних кар’єрах та болотах Київської області.

П’ятою стрічкою, яка буде представлена у Брюсселі, стане документальний фільм “Процес. Російська держава проти Олега Сенцова”, який розповідає про суд над українським режисером, якого влада Кремля засудила на 20 років ув’язнення.

А також, окрім показів, під час фестивалю відбудеться презентація DISCOVER UKRAINE для провідних кінокомпаній Бельгії щодо перспектив співпраці з Україною.

Фестиваль відбудеться з 17 по 21 січня.

Джерело: uain.press