Ви тут:
Культура Пам’ятай про Крути Полтавщина Суспільство 

У Полтаві вшанували героїв Крут

У Полтаві вшанували героїв Крут

Сьогодні в Полтавському університеті економіки й торгівлі згадали про пам’ятну дату – 100-річчя трагедії Крут. Вшанували героїв та показали документальну хроніку подій.

Бій під Крутами – одна з тих сторінок історії, що привертають увагу суспільства, та в яких завжди переплітається правда із вимислом, міфами та спробами політичних спекуляцій.

Трагічна боротьба розпочалася 29 січня о дев’ятій ранку з бойового зіткнення захисників з передовим загоном матросів, які намагалися взяти станцію одним ударом. Більшовики мали значну чисельну перевагу, їхній трьохтисячний загін намагався взяти захисників в кільце. З тилу крутян підтримував бронепоїзд з гарматою, який обстрілював нападників.

Захід організували за сприяння Полтавської ОДА. Присутні були заступник начальника управління, начальник відділу охорони культурної спадщини та культурної політики управління культури Валентина Вождаєнко, директор Департаменту освіти і науки Олена Харченко.

Серед тих, хто мужньо захищав Батьківщину, було й чимало мешканців Полтавщини: хорольці, гадяччани, лохвиччани… Усі вони вистояли і пролили кров за краще майбутнє. На концерті, уже сучасники, згадували і вшановували героїв.

Авторський вірш представив публіці студент ПУЕТу Артур Бормотов, студенти полтавських вишів співали тематичні пісні і танцювали. Учні військово-спортивного табору “Воїн”, під керівництвом Олега Бариша, продемонструвавши козацьку міць, показали бойове мистецтво.

Також зі своєю промовою виступив актор Полтавського обласного театру Володимир Філатов. Зокрема, він розповів про ситуацію в державному кіно нині і про свою роль в історичному фільмі “Крути”. Зазначив, що вперше грає у такому жанрі і до ролі готувався:

“Я горджуся, що мені випала честь зіграти у фільмі такого масштабу. На зйомки потрапив через кастинг. Цікава роль, подобається мій герой. Приємно було зніматися з колегами. Тож запрошую усіх на прем’єру. Вона відбудеться 6 грудня”.

Студмер міста Сергій Шабельник прийшов сюди разом зі своїми студентами. Бо вважає це святим обов’язком перед героями. Він, як й інші запрошені гості, вкотре нагадав про важливість пам’яті минулих подій.

Подвиг студентів-крутян давно став символом мужності та беззастережної любові до Батьківщини. За часів радянської влади, про бій під Крутами забули на довгих 70 років, до отримання Україною незалежності. Тільки в останні роки історики почали активно вивчати наявні матеріали. І хоча зараз виникає більше питань, ніж відповідей, незмінним залишається один факт: битва під Крутами – одна з визначних сторінок історії України, яку ми маємо пам’ятати.