Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві поділилися досвідом пілотного проекту “Сталість ВІЛ-послуг”

У Полтаві поділилися досвідом пілотного проекту “Сталість ВІЛ-послуг”

У Полтавському обласному клінічному онкодиспансеру БО “Світло надії” спільно з Департаментом охорони здоров’я Полтавської ОДА та за підтримки Проекту USAID “Реформа ВІЛ-послуг у дії” провели зустріч-нараду для фахівців області щодо надання ВІЛ-послуг та досягнення їх стійкості.

Поширення досвіду пілотного проекту "Сталість ВІЛ-послуг" на територію всієї Полтавської області

 

“Фахівці пілоту презентували завдання, механізми та результати роботи пілоту, подальші плани щодо поширення успішного досвіду на інші райони Полтавської області. Пілот впродовж 2-х років реалізовувала БО “Світло надії”, яка спрямовує свої зусилля на імплементацію послуг для ВІЛ-позитивних клієнтів та представників уразливих до ВІЛ груп у лікувальних закладах Полтавщини. Спільно з партнерами нам вдалося реформувати первинну ланку та інтегрувати ВІЛ-послуги у первинну систему надання медичної допомоги. Тепер пройти тест на ВІЛ швидкими тестами можна у свого сімейного лікаря, – зазначив керівник напряму адвокації БО “Світло надії Сергій Жук”.

Поширення досвіду пілотного проекту "Сталість ВІЛ-послуг" на територію всієї Полтавської області

Полтавщина стала одним із регіонів, де втілили модель сталості ВІЛ-послуг, це дозволить ефективно використовувати існуючі фінансові та кадрові ресурси регіону, а відтак стати незалежним від допомоги міжнародних донорів, яка має свої терміни надання та пріоритети.

“Такий підхід допоможе ефективно використати існуючі ресурси, що дозволить взяти епідемію ВІЛ-інфекції/СНІДу під контроль, проводити профілактичні заходи для представників групи найвищого ризику до ВІЛ та створити найкращі умови для діагностування та лікування ВІЛ для мешканців Полтавської області”, – додав заступник керівника Проекту USAID “Реформа ВІЛ-послуг у дії” Олексій Яременко.

Загалом, до конференції долучилися керівники органів влади і управління, а також закладів охорони здоров’я обласного, районного і міського рівня, представники неурядових організацій і міжнародних проектів.

Програму заходу можна завантажити за посиланням тут.

Контакти: Інеса Протащик, фахівець прес-служби БО “Світло надії” +38 (067) 695 06 91.

За матеріалами прес-служби БО “Світло надії”.