Ви тут:
Пам’ятай про Крути Полтавщина Суспільство 

Серед героїв Крут – родина з Полтавщини

Серед героїв Крут – родина з Полтавщини

Україна вшановує пам”ять полеглих героїв під Крутами, тож історики повертаються до нещодавно піднятої теми родини Шульгіних. А також їхнього забуття сьогодні у нашому краю.

“Тож почнемо.. нагадаю зараз будуть короткі історичні довідки про родиу яка родом з села Софине на Хорольщині. і яка тривалий час там проживала”, – зробив допис у мережі засновик етнографічної збірки “Древо” Едуард Крутько.


Яків Миколайович Шульгин – історик, українофіл, з 1893 по 1899 рік контролером Єлисаветградського відділення Державного банку Росії (у ті роки родина проживала в Єлисаветграді). Автор численних історичних праць, серед яких „Павло Полуботок, полковник Чернігівський” (1890). Його дружина-Шульгіна (Устимович від роду) Любов Миколаївна походить з давнього козацького-старшинського роду, є прямим нащадком гетьмана Павла Полуботка і непрямим гетьмана Данила Апостола.

Любов Устимович закінчила Вищі Жіночі Курси, учителювала на Полтавщині. Про неї казали, що вона “жила Україною і для України”. За легендою, у родині Шульгіних зберігалася вишита сорочка гетьмана Павла Полуботка.

Родина мала синів – Олександра (першого міністра іноземних справ УНР) та Володимира – героя Крут, студентського діяча, організатора і керівника Української Студентської Громади в Києві, заснованої 1913 року.

“Сподіваюся, у 2018 році родину достойно вшанують земляки, і припиниться ця багаторічна ганьба забуття своїх героїв.. Принаймні я в це вірю, і вірю, що серед наших краян багато небайдужих людей: як серед місцевих громад, так і серед районного керівництва!”, – зазначив Едуард Крутько.