Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Щодо оформлення трудового договору з неповнолітнім працівником, – роз’яснення Держпраці

Щодо оформлення трудового договору з неповнолітнім працівником, – роз’яснення Держпраці

Роз’яснення надає головний державний інспектор Управління Держпраці у Полтавській області Черкаська Аня Михайлівна

Під час укладення трудового договору з неповнолітнім є певні особливості, які передбачають надання додаткових гарантій цій категорії осіб.

Відповідно до ст. 187 КЗпП України неповнолітні, тобто особи, ще не досягли 18 років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України.

Трудовий договір з неповнолітнім обов’язково укладається в письмовій формі.

Батьки, усиновителі і піклувальники неповнолітнього, а також державні органи та службові органи, на яких покладено нагляд і контроль за додержанням законодавства про працю, мають право вимагати розірвання трудового договору з неповнолітнім, у тому числі й строкового, коли продовження його чинності загрожує здоров’ю неповнолітнього або порушує його законні інтереси.

Законодавством забороняється залучати неповнолітніх до праці на важких роботах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, на підземних роботах, до нічних, надурочних робіт та робіт у вихідні дні.

 

Система Orphus