Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Різдвяна феєрія” “запалала” сьогодні у Полтаві (фото)

“Різдвяна феєрія” “запалала” сьогодні у Полтаві

Сьогодні полтавці взяли участь у театралізованому вертепі “Різдвяна феєрія”. Обласний фестиваль розпочали з молитви у Свято-Успенському соборі. А потім рушили до Театральної площі.

Різдвяне свято зібрало чимало люду. Переодягнені артисти, колективи з районів Полтавщини, святковий вертеп – учасники фестивалю, який провели за сприяння Управління культури Полтавської ОДА. Святкове богослужіння в кафедральному соборі, масове виконання колядок, урочиста хода гуртів – все це могли бачити полтавці та гості міста.

Явдоха Василівна з Біликів Кобеляцького району, колядує з дитинства. У свої 73 зустріла, святкуючи у вертепі, не одне Різдво:

“Ми відроджуємо наші традиції. Внуки і правнуки дивляться на те, як ми водимо вертеп і переймають собі. Була і в Німеччині, і в Київі на “Фольк Мюзік”. Скрізь співали своє”, – поділилася Явдоха Василівна.

Чимало колективів з районів завітало на феєрію. Зокрема, гурт з Нових Санжар, завжди виконують лише автентичні пісні. Це єдиний фольклькльорний колектив, що співає пісні без обробок у чистому вигляді.

“Співаємо їх так, як записали в експедиціях. Учасник Василь у нас збирає по місцевості саме такі пісні, давні. Наш колектив існує чотири роки. За цей час побували всією областю, подорожуємо Україною. Тут зібралися ті люди, які люблять українську пісню”, – розповів керівник ансамблю Віталій.

По завершенні літургії, хода рушила на Театральну. Там відбувся концерт, святковий ярмарок. Люди мали змогу послухати особливі народні пісні, переглянути театралізовані вистави та придбати вироби народно-прикладного мистецтва.