Ви тут:
Анонс Полтавщина Суспільство 

Полтавців запрошують на виставку історичних документів з нагоди сторіччя проголошення Українською Центральною Радою IV Універсалу

Полтавців запрошують на виставку історичних документів з нагоди сторіччя проголошення Українською Центральною Радою IV Універсалу

22 січня, понеділок, об 11-00 год. у Полтавському краєзнавчому музеї відбудеться виставка історичних документів з нагоди сторіччя проголошення Українською Центральною Радою IV Універсалу.

Цей захід проводиться Полтавським обласним об’єднанням ВУТ “Просвіта” та краєзнавчим музеєм за підтримки облдержадміністрації. Виставка присвячена знаменній події вітчизняної історії-сторіччю схвалення 4 Універсалу Центральної Ради, який проголосив Українську Народну Республіку (УНР) “самостійною, ні від кого незалежною, вільною суверенною державою українського народу”. 
Експонуватиметься унікальний документ з фондів краєзнавчого музею – оригінал  4 Універсалу. А ще –  історичні реліквії, котрі передав у 1992 році обласному краєзнавчому музею імені Кричевського голова Полтавського обласного  об’єднання ВУТ «Просвіта»  Микола Кульчинський. В свою чергу ці унікальні документи та інші артефакти уряду УНР в екзилі «Просвіта» отримала тоді  від Миколи Степаненка – віце-президента УНР в екзилі ( з 1967 року), уродженця Полтавщини, науковця, літературознавця, письменника, громадського, політичного та релігійного діяча на еміграції. Микола  Степаненко  визначив  як умову  для передачі з-за океану до Полтави реліквій УНР та української діаспори їх постійне і належне зберігання у музеї та опіку над ними «Просвіти». 
 Також  відбудеться презентація наукового збірника, що його уклали фахівці музею. Це монографія “Полтавщина в українській революції 1917-21 рр.”

Система Orphus Поделиться на fb