Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

На Чорнухинщині вшанували Героїв Крут

На Чорнухинщині вшанували Героїв Крут

Рівно 100 років тому, 29 січня 1918 року, відбувся нерівний бій біля залізничної станції Крути на Чернігівщині між військами більшовицької Росії та українськими юнаками, які стали на захист молодої Української Народної республіки. Сьогодні громадськість Чорнухинщини вшанувала подвиг патріотів, які віддали життя за свободу рідної землі.

В колоні, яка пройшла від приміщення райдержадміністрації до пам’ятного знаку «Курган козацької слави» в Чорнухах, керівники району, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, трудових колективів селища, райвійськкомату, громадсько-політичних сил, учасники АТО, учні старших класів Чорнухинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. Г.С.Сковороди. До підніжжя пам’ятного знаку поставили корзини з квітами.

Вшанування Героїв Крут розпочалося поминальною панахидою, яку відслужив протоієрей Свято-Покровської церкви Чорнух Іоан Бондар.

Відкрив мітинг з нагоди Дня Героїв Крут селищний голова Олександр Василенко.

Заступник голови райдержадміністрації Владислав Бибик, заступник голови райради Микола Турчин, учитель історії і правознавства Чорнухинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Віктор Загородній розповіли присутнім про ситуацію, що склалася на той час довкола молодої Української народної республіки, про вагоме історичне значення бою під Крутами, який затримав більшовиків на декілька днів, чим дозволив урядові УНР вперше за понад 150 років (з часів скасування Гетьманщини) домогтися міжнародного визнання України на переговорах у Бресті.

Подвиг українських юнаків – студентів і гімназистів – під Крутами, які своєю кров’ю окропили рідну землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної гідності. Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження

українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її.

Виступаючі провели паралелі із протистоянням на сході України, де чорнушани сьогодні захищають незалежність і територіальну цілісність своєї держави.

Учасники мітингу вшанували світлу пам’ять Героїв Крут хвилиною мовчання.

Крути – наша пам’ять і біль, невід’ємна частина нашої історії, яку ми повинні знати і пам’ятати, виховувати на прикладі Героїв Крут наступні покоління українців.

Потім учасників мітингу запросили до районного центру культури і дозвілля на перегляд документального фільму «Крути. Молода кров».