Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Миргороді урочисто відкрили міст через річку Хорол, реконструкція якого тривала 2 роки (ФОТО)

У Миргороді урочисто відкрили міст через річку Хорол, реконструкція якого тривала 2 роки (ФОТО)

Сьогодні у Миргороді урочисто відкрили міст через річку Хорол, реконструкція якого тривала 2 роки.

За державними будівельними нормами «Загальні принципи забезпечення надійності та конструктивної безпеки будівель, споруд, будівельних конструкцій та основ» центральний міст у Миргороді має найвищу – п’яту категорію складності у класифікації будівельних об’єктів. На його будівництво з державного, обласного та міського бюджетів спрямовано близько 28,8 млн грн.

– Цей міст був збудований у 1962 році, у 2006 – визнаний аварійним. Тож виникла необхідність проведення його реконструкції. У 2007 була виконана проектна документація, яку подавали на Фонд Державного регіонального розвитку для виділення коштів. Лише у 2015 наш проект виграв конкурс, були виділені перші кошти на реконструкцію. Міст був закритий 23 листопада 2015 року. У першому проекті не передбачалася заміна центральних балок мосту, але під час демонтажу, було виявлено пошкодження, що показало неможливість їх подальшого використання. І тому, була проведена повторна експертиза мосту, зроблено заключення про неможливість використання балок і прийняте рішення про внесення змін до проекту. За 2016-2017 рік була проведена повністю реконструкція мосту. Загальна проектна вартість складала 33 млн грн, договірна вартість з підрядником склала 28 млн грн. Фінансування 40 на 60, 40% – кошти місцевого бюджету, 60% — ДФРР. Замінили усе, крім опор, які були реконструйовані, – розповів перший заступник міського голови Сергій Швайка.

Загальна протяжність мосту – 116 метрів, з підходами — 304 метри.

В урочистому відкритті взяли участь голова Полтавської ОДА Валерій Головко, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, міський голова Сергій Соломаха. Вони урочисто перерізали символічну стрічку на відкритті об’єкту.

– Дуже дякуємо усім будівельним організаціям, які змогли з’єднати два берега цієї річки, з’єднати місто. Тепер ми маємо змогу швидко і якісно їхати Миргородом. З бюджету обласної ради у наступному році профінансовано проекти реконструкції та будівництва 8 мостів, це досить великі кошти. Ми хочемо дати імпульс тому, що дороги Полтавської області будуть будуватися, і мости будуть споруджуватися, – наголосив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

– Це дійсно важлива подія для міста і для усієї області. Цей об’єкт був випробувальним у форматі фінансової децентралізації. 2015 рік почався з пілота капітального ремонту мосту у Миргороді. Для нас це був дуже важливий етап. У такому форматі, з таким обсягом ремонту, з таким фінансуванням, ми змогли його зробити завдяки політичній волі керівників країни. Саме реформа децентралізації, передача повноважень на місця, дала можливість реалізувати цей надважливий інфраструктурний об’єкт, на який з різних джерел витрачено 28 млн грн. Це тільки початок нашої роботи, наступного року ми починаємо з ремонту дороги, яка з’єднує два міста – Миргород і Лохвицю, – сказав голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

За словами міського голови, завершення будівництва центрального мосту – довгоочікувана подія для миргородців. Два роки дискомфорту позаду.

– Завдяки будівельникам, підрядникам та субпідрядникам реконструювали переправу – сучасну та зручну для всіх учасників дорожнього руху. З міського бюджету на заплановані види будівельних робіт вклали близько 9,7 млн грн. На реконструкцію мосту через річку Хорол у Миргороді, що розпочалося в кінці 2015 року, з фонду розвитку території області за погодженням депутата обласної ради Костянтина Кірпосенка, було спрямовано 2 млн грн. З державного Фонду регіонального розвитку надійшло співфінансування у сумі близько 17,074 млн грн, – розповів Миргородський міський голова Сергій Соломаха.

Під час урочистого заходу, мер міста вручив представникам будівельної організації, підрядникам та субпідрядникам Подяки міської ради.

За традицією будівельників, по реконструйованому об’єкту першою проїхала великогабаритна спецтехніка, перевіривши міст на міцність.

Рух міського пасажирського транспорту по вул. Гоголя через річку Хорол планують відновити з 30 грудня цього року.


поширити новину: